"Skandaliczna decyzja". Dziennikarz TVP nie mógł się powstrzymać

"Został dzisiaj ordynarnie oszukany przez sztab" - pisze na Twitterze o wyborze Roberta Hrgoty Michał Chmielewski, korespondent TVP Sport na ZIO Pekin 2022.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Cene Prevc Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Cene Prevc
Niespodziewaną decyzją było odrzucenie mocnego podczas treningów w Pekinie Cene Prevca, a postawienie na obiektywnie najsłabszego w zespole Anze Laniska, przez słoweńskiego trenera kadry skoczków narciarskich.

Cene Prevc nie wystąpi więc w sobotnich (5 lutego) kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej w Zhangjiakou (rywalizacja o medale ZIO Pekin 2022 odbędzie się w niedzielę).

Szkoleniowiec Słoweńców Robert Hrgota, który postawił na Petera Prevca, Timiego Zajca, Lovro Kosa i Laniska, spotkał się z krytyką kibiców oraz mediów. Głos w sprawie zajął nawet dziennikarz TVP Sport, Michał Chmielewski.

"Jeżeli to nie kontuzja itp., to Cene Prevc został dzisiaj ordynarnie oszukany przez słoweński sztab. Skandaliczna decyzja z jego odstawieniem na konkurs K95, patrząc po treningach. Kpina, Lanisek nie zasłużył" - skomentował Chmielewski na swoim twitterowym profilu.

25-letni Prevc był uważany przez ekspertów za jednego z faworytów do medali w Pekinie. Skoczek znajduje się w świetnej formie, m.in. w ostatnim konkursie przedolimpijskim w Willingen stanął na najniższym stopniu podium.

Zobacz:
Wszystko jasne. Doleżal podjął decyzję
Boli od samego patrzenia. Ujawniono, jak Chińczycy testują sportowców

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×