Natalia Maliszewska to za mało. Nie będzie walki o medal

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowym sztafet na 3000 metrów w short tracku i nie wywalczyła awansu do finału A na igrzyskach olimpijskich.

PS
Natalia Maliszewska PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska i Patrycja Maliszewska - w takim składzie Polki ruszyły do półfinałowego boju na 3000 metrów, podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Natalia Maliszewska przystąpiła do sztafety niedługo po zakończeniu ćwierćfinałów w rywalizacji indywidualnej na 1000 metrów. W swoim biegu wywalczyła awans do kolejnej fazy, ale nie miała czasu na odpoczynek.

Jako pierwsza do zmagań w sztafecie ruszyła Mazur, ale szybko została z tyłu i już wtedy było wiadomo, że o awans będzie piekielnie ciężko. W czterozespołowym półfinale Polki musiały zająć co najmniej drugie miejsce.

Biało-Czerwone wpadły na metę jako trzecie, a wszystko przez wywrotkę reprezentantki Włoch. Chinki i Holenderki jechały pewnie, bez żadnych zawahań. Nie było mowy, aby nasze zawodniczki wmieszały się do walki z tymi dwoma zespołami - do drugich Chinek straciły niespełna sześć sekund.

W drugim półfinale rywalizacja była jeszcze bardziej wyrównana, wszystko rozstrzygało się na ostatnich metrach. Ostatecznie do finału A awansowały Kanadyjki i Koreanki. Odpadł Rosyjski Komitet Olimpijski i Stany Zjednoczone.