Koncertowa jazda Natalii Maliszewskiej!

Uśmiech powrócił na usta Natalii Maliszewskiej. Po fantastycznej jeździe przeszła z ostatniego na pierwsze miejsce i w wielkim stylu awansowała do ćwierćfinału biegu na 1000 metrów igrzysk olimpijskich!

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Natalia Maliszewska Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska doczekała się pierwszego startu na igrzyskach. Po ogromnych perturbacjach związanych z wynikami testu na koronawirusa i skierowaniem na izolację, reprezentantka Polski straciła szansę występu na swoim koronnym dystansie 500 metrów.

Pojawiła się za to na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie miała okazję powetować sobie wydarzenia ostatnich kilkunastu dni.

Eliminacje na 1000 metrów składały się z ośmiu biegów. W każdym z nich startowały po cztery zawodniczki, a bezpośredni awans uzyskiwały dwie czołowe łyżwiarki. Stawkę ćwierćfinałów uzupełniły natomiast cztery z najlepszymi czasami.

Zarówno Natalia Maliszewska, jak i Kamila Stormowska, musiały poczekać na swój start. Rozstawione zostały w dwóch ostatnich biegach eliminacyjnych. Od mocnego uderzenia otworzyła Choi Minjeong. Koreanka już w pierwszym przejeździe ustanowiła nowy rekord olimpijski. Chwilę później jej wynik poprawiła Suzanne Schulting.

ZOBACZ WIDEO: Nikt nie zna dużej skoczni olimpijskiej. Polacy mogą znów zaskoczyć?

Do nieprawdopodobnych emocji doszło w piątym wyścigu. Walka trwała do ostatnich metrów. Tuż przed samą metą upadła jedna z faworytek do medalu Kim Boutin. Pozostała trójka przecięła linię niemal równocześnie. Awans uzyskały Maame Biney i Yubin Lee.

Bieg z udziałem Natalii Maliszewskiej rozpoczął się od falstartu Jekatieriny Jefriemienkowej. Powtórka odbyła się w pełnej obsadzie. Polka ruszyła spokojnie, na trzecim miejscu. Trzymała się blisko rywalek, ale po chwili spadła na ostatnią pozycję. Fantastycznie zaatakowała na pięć okrążeń przed metą, kiedy przeszła na drugie, a niedługo później pierwsze miejsce.

Po chwili pojawił się niepokój. Sędziowie długo analizowali zapis wideo. Chodziło o atak Maliszewskiej na Jefriemienkową. Ostatecznie dyskwalifikację otrzymała Francuzka Tifany Huot Marchand.

Cały czas w kontakcie z rywalkami pozostawała także w swoim biegu Kamila Stormowska. Polka nie zdołała jednak przeprowadzić ataku, który dałby jej awans do kolejnej fazy. O medale powalczy zatem tylko Natalia Maliszewska.

Ćwierćfinały biegu na 1000 metrów odbędą się w piątek, o godz. 12:00 czasu polskiego. O 12:55 wystartują półfinały, a medale zostaną rozdane o godz. 13:43.

Short track, 7. bieg eliminacyjny na 1000 metrów kobiet:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Natalia Maliszewska Polska 1:29.610 Q
2. Jekatieriana Jefriemienkowa ROC 1:29.734 Q
3. Alyson Charles Kanada 1:29.863
4. Tifany Huot Marchand Francja DSQ

Short track, 8. bieg eliminacyjny na 1000 metrów kobiet:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Kristen Santos USA 1:28.237 Q
2. Petra Jaszapati Węgry 1:28.392 Q
3. Cynthia Mascitto Włochy 1:28.471
4. Kamila Stormowska Polska 1:28.567

Czytaj także:
Wszedł do windy i zdębiał. Od razu zrobił zdjęcie
Mocne słowa polskiej skoczkini o kadrze. "To wszystko jest rozwalone"

ZOBACZ WIDEO: Nikt nie zna dużej skoczni olimpijskiej. Polacy mogą znów zaskoczyć?
Czy Natalia Maliszewska zdobędzie medal w Pekinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×