Co za dramat! Maliszewska upadła w ćwierćfinale

Niestety! Natalia Maliszewska rozpoczęła ćwierćfinał nie najlepiej i próbowała przesuwać się do przodu. Polka upadła jednak na ostatnim okrążeniu i musi porzucić marzenia o medalu igrzysk olimpijskich Pekin 2022.


AD
Natalia Maliszewska PAP/EPA / Natalia Maliszewska
Nasza reprezentantka po zamieszaniu z wynikami testów na koronawirusa udanie wróciła do igrzysk Pekin2022. Natalia Maliszewska w środę w cuglach wygrała swój bieg eliminacyjny i awansowała do ćwierćfinału.

Zadanie robiło się coraz trudniejsze. Jej rywalkami były dwie reprezentantki ROC: Jekaterina Jefremenkowa oraz Anna Wostrikowa, Koreanka Yubin Lee i Amerykanka Maame Biney. Do półfinału kwalifikowały się najlepsze dwie zawodniczki.

W pierwszym ćwierćfinale Suzanne Schulting ustanowiła nowy rekord świata czasem 1:26,514. Holenderka to jedna z głównych faworytek do złota.

Polka zaczęła spokojnie i na pierwszych okrążeniach plasowała się na końcu stawki. Później próbowała się przesuwać, a na końcu bardzo mocno ryzykowała. Niestety, na ostatnim okrążeniu Rosjanka zablokowała Polkę, a ta upadła. Wszyscy drżeli, ale sędziowie nie zmienili decyzji. Maliszewska nie pobiegnie w półfinale.

Ćwierćfinał Maliszewskiej wygrała Koreanka Yubin Lee, a druga była Amerykanka Maame Biney.

Półfinały rozpoczną się o 12:55 czasu polskiego.

Czytaj więcej:
Fenomenalny rekord świata. Rywal Szweda nie mógł w to uwierzyć
Wyrzucili go z kadry - on zdobył złoto dzięki Niemcom. Niesamowita historia Austriaka

ZOBACZ WIDEO: Policja zatrzymała ją na stoku. "Ktoś się poskarżył"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×