Szykuje się kolejny worek medali dla Niemiec

W piątek rozpoczęła się rywalizacja w bobslejowych dwójkach kobiet podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Po pierwszym z czterech przejazdów prowadzą dwie niemieckie osady.

MG
Laura Nolte i Deborah Levi PAP/EPA / PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Laura Nolte i Deborah Levi
Niemcy dominują na Yanqing National Sliding Centre, gdzie odbywają się takie konkurencje, jak bobsleje, saneczkarstwo czy skiathlon i w dużej mierze dzięki temu, że na torze lodowym zdobyli już 12 medali, w tym 7 złotych, są wiceliderami klasyfikacji medalowej igrzysk.

Również w bobslejowej dwójce dwie niemieckie osady prowadzą po pierwszym ślizgu. Laura Nolte i Deborah Levi przejechały na torze w czasie 1:01.04 i mają 0.06 sekundy przewagi nad Mariamą Jamanką i Alexandra Burghardt.

Łącznie sklasyfikowano 20 bobslejowych dwójek. Za dwoma drużynami z Niemiec, na kolejnych pozycjach plasują się bobsleistki z USA. W czołówce są też Kanadyjki. Reprezentantki Polski w tej konkurencji nie startują.

Drugi ślizg zaplanowany jest na godzinę 14:30 polskiego czasu. Medale zostaną rozdane w sobotę, kiedy to odbędą się dwa kolejne przejazdy bobsleistek.

Wyniki bobslejowych dwójek kobiet po pierwszym ślizgu:

Miejsce Zawodnicy Kraj Czas
1. Laura Nolte, Deborah Levi Niemcy 1:01.04 m.
2. Miriama Jamanka, Alexandra Burghardt Niemcy +0.06 s.
3. Elena Meyers Taylor, Sylvia Hoffman USA +0.22 s.
4. Kaillie Humphries, Kaysha Love USA +0.37 s.
5. Christine de Bruin, Kristen Bujnowski Kanada +0.41 s.
6. Kim Kalicki, Lisa Buckwitz Niemcy +0.57 s.

Czytaj także: Polak dokonał rzeczy niemożliwej  Komentator już krzyczał o medalu Polaka. Wtedy zdarzyło się to ZOBACZ WIDEO: Historyczny wynik polskich saneczkarzy. "Cieszy nas ładna jazda, czyste przejazdy"

Czy Niemcy zdobędą kolejny złoty medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×