Mamy to! Bardzo mądry bieg Czyszczoń dał jej finał. Bosiek także wybornie rozegrała wyścig

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Magdalena Czyszczoń
PAP/EPA / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Magdalena Czyszczoń
zdjęcie autora artykułu

Świetne wyniki Polek! Magdalena Czyszczoń mądrze rozegrała swój półfinał w biegu masowym. Również Karolina Bosiek pobiegła znakomicie. Obie Biało-Czerwone jeszcze w sobotę powalczą o medale.

Dwie Polki pojawiły się na starcie biegu ze startu wspólnego panczenistek na igrzyskach Pekin2022. W pierwszym półfinale pobiegła Magdalena Czyszczoń, a w drugim Karolina Bosiek. W każdym z nich wystartowało 14 zawodniczek, a po 8 z każdego biegu awansowało do finału.

Magdalena Czyszczoń pojechała odważnie. Tuż po pierwszej lotnej premii chciała wykorzystać uśpienie rywalek. Wypracowała kilkadziesiąt metrów przewagi. Atak nastąpił minimalnie za wcześnie, bowiem Białorusinka skasowała ucieczkę tuż przed premią. Niemniej jednak, Biało-Czerwona wywalczyła dwa punkty.

Czyszczoń dobrze pojechała także na trzeciej lotnej premii. Dojechała druga i zainkasowała kolejne dwa punkty. Wydawało się, że dramat przeżyje Marijke Groenewoud, która się wywróciła, ale doszlusowała do czołówki. Polka do mety dojechała daleko, ale awansowała z punktami. O medale powalczy także 50-letnia Claudia Pechstein.

W drugim półfinale Karolina Bosiek rozpoczęła spokojnie i nie liczyła się w walce na pierwszych dwóch lotnych premiach. Do trzeciej także nie ruszyła. Zachowała jednak sporo sił na finisz. Zajęła 5. miejsce, za co zdobyła sześć punktów i pobiegnie o medale.

Tragedię przeżyła Nana Takagi, która prowadziła i na ostatnich metrach się przewróciła. To samo przydarzyło jej się przecież w biegu drużynowym, gdzie to jej upadek zabrał złoto zawodniczkom z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Początek finału o godz. 10:00 czasu polskiego.

Czytaj więcej: Rosjanka wyczerpana i załamana po słabym występie. "Po co ja to robię?" Pekin 2022. Nowozelandczyk tworzy historię. Kolejny medal amerykańskiego geniusza

ZOBACZ WIDEO: Dramatyczne wyznanie polskiego olimpijczyka. Powiedział, ile zarabiają sportowcy

Źródło artykułu: