KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wielki pech Polki! Przewróciła się tuż przed metą

Niestety, Karolina Bosiek przez długi czas jechała w ścisłej czołówce biegu masowego, ale wywróciła się na dwa okrążenia przed metą. Magdalena Czyszczoń zajęła 11. miejsce.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Karolina Bosiek PAP / Momot / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Aż dwie Polki oglądaliśmy w finale biegu masowego. Biało-Czerwone przyjęły dwie różne taktyki na bieg, Magdalena Czyszczoń zbierała punkty na lotnych premiach, a Karolina Bosiek zaatakowała na finiszu. Obie jednak okazały się skuteczne i wystąpiły w decydującym biegu.

Czyszczoń przyjęła podobną taktykę, co w półfinale. Polka przyłączyła się do ataku już na pierwszą lotną premię, była na niej trzecia i zgarnęła punkcik. Valerie Maltais zaatakowała i wypracowała sobie ok. 100 metrów przewagi. Później jednak zdecydowała, że nie warto kontynuować ucieczkę.

Czyszczoń znowu zaatakowała na odcinku między drugą a trzecią premią. Polka została dościgniona i znowu zgarnęła jeden punkcik. W międzyczasie wywróciła się Marijke Groenewoud - jedna z kandydatek do medalu.

Wszystko jednak znowu rozstrzygnęło się na ostatnich metrach. Na ostatnich dwóch okrążeniach tempo było już zabójcze. Niestety, Karolina Bosiek, która jechała w ścisłej czołówce, przewróciła się.

Na ostatniej prostej Irene Schouten wyprzedziła Ivanie Blondin i zdobyła złoto. Brąz wywalczyła Włoszka Francesca Lollobrigida. Na ostatnim wirażu przewróciła się walcząca o brąz Rosjanka Gołubiewa. Czyszczoń dojechała z tyłu stawki, ale dwa punkty pozwoliły jej zająć 11. miejsce.

Medalistki:
1. Irene Schouten (Holandia) 60 pkt
2. Ivanie Blondin (Kanada) 40 pkt
3. Francesca Lollobrigida (Włochy) 20pkt
-------
11. Magdalena Czyszczoń 2pkt
17. Karolina Bosiek DNF

Czytaj więcej:
Rosjanka wyczerpana i załamana po słabym występie. "Po co ja to robię?"
Mistrz olimpijski ostro krytykuje Chiny. "Hitler też zorganizował igrzyska przed atakiem na Polskę"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (24)
Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×