KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Staną przed sądem. Niecodzienna sytuacja w Pekinie

Do niespotykanego zdarzenia doszło podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Amerykańscy łyżwiarze figurowi zostali pozwani za... naruszenie praw autorskich.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Alexa Knierim (z lewej) i Brandon Frazier (z prawej) PAP/EPA / Na zdjęciu: Alexa Knierim (z lewej) i Brandon Frazier (z prawej)
O całej sytuacji poinformowało "Washington Examiner". Alexa Knierim i Brandon Frazier, amerykańscy łyżwiarze figurowi, zaprezentowali program krótki do piosenki "House of The Rising Sun" w coverze grupy Heavy Young Heathens.

Teraz muzycy... pozwali sportowców do sądu. Ich zdaniem doszło do naruszenia praw autorskich, a łyżwiarze wykorzystali piosenkę bez pozwolenia.

"Opierając się na informacjach i przekonaniach, pozwani odnieśli korzyści z nielegalnego wykorzystania piosenki powodów, która nie była autoryzowana lub dozwolona" - przekazała gazeta.

"Pozwani nie zapłacili powodom żadnych pieniędzy za wykorzystanie ich piosenki" - dodano.

Informacje te potwierdził dziennikarz TVP Sport Mateusz Górecki. "Pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji w łyżwiarstwie figurowym" - skomentował tę sytuację.

Dodajmy, że Knierim i Frazier pojechali do tego utworu w programie krótkim. Uzyskali notę 74,23 pkt, która przed programem dowolnym dawała im szóstą pozycję.

Czytaj także:
O tej historii w Polsce było głośno. "Z Dawidem Kubackim mieliśmy jej już dość"
W sieci zawrzało. Jego zachowanie zabrało medal Polakowi

ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • Ryspor Zgłoś komentarz
  To jakieś jaja. Autorami tego utworu są The Animals z Newcastle, Anglia (wspaniały śpiew Erica Burdona) a konkretnie Hilton Valentine, gitarzysta solowy. Niektórzy przypisywali autorstwo
  Czytaj całość
  Alanowi Price (klawiszowiec) ale to nieprawda. Poza tym piosenka jest z roku 1964.
  • Roman Grzybek Zgłoś komentarz
   W USA namnożyło się milionerów którzy pierwszy swój milion zdobyli jako sądowe odszkodowanie bo na ulicy wdepnęli w psią kupę. Za poprzednich rządów PISu jeden taki Polonus
   Czytaj całość
   próbował robić interesy w Polsce. Ale były wybory i nic z tego nie wyszło więc próbował tego numeru w polskim sądzie. Ale został wyśmiany.
   • ZANDKA Zgłoś komentarz
    Piosenka jest z lat czterdziestych a więc już nie podlega ochronie ale warto sprawdzić jakiego wykonawcę odtworzono. A tak BTW to ZAiKS lata po plażach ,fryzjerach i ogródkach działkowych
    Czytaj całość
    z pozwami do zapłaty
    • jk323 Zgłoś komentarz
     Oczywiście Heavy Young Heathens zapałacili wcześniej tantiemy The Animals --ale bym to sprawdził -na wszelki wypadek, to nieistniejący juz zespół z Bourdonem ( a raczej jego pełnomocnik
     Czytaj całość
     ) -też może tantiem zarządać ZWŁASZCZA iż to Animalas a NIE Heavy Young Heathens są oficjalnym (bo to folkowa pieśń)- autorem utworu....
     • dopowiadacz1 Zgłoś komentarz
      Wprowadzone przez prawników USA , prawa autorskie , to dziwny twór . Pisarz napisał książkę , dostał za to kasę od wydawnictwa , jednak ma prawa autorskie i jeszcze setki razy może
      Czytaj całość
      sprzedać swoje dzieło . Zenek umieścił swoją genialną kompozycję w internecie , zebrał za to kasę , ale gdy fryzjer chce odtworzyć , utwór geniusza , musi płacić . Podobnie jest z drogami , dawniej drogi powstawały za pieniądze z podatków , obecnie choć powstały za pieniądze z EU , są płatne dla użytkowników . Co ciekawe , nie zauważyłem aby drogi w USA i w Australii , były płatne .
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×