Dramatyczne słowa. Wypowiedziano je podczas igrzysk w Pekinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Mateusz Sochowicz
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Mateusz Sochowicz
zdjęcie autora artykułu

- Polsko, uwsteczniasz się - napisał Mateusz Sochowicz po przylocie z igrzysk. Chodzi o krytyczne opinie i hejt skierowany w stronę reprezentacji Polski.

Ale wypowiedzi, których długo nie zapomnimy było znacznie więcej. Na początku igrzysk dramatyczne słowa na Instagramie zamieściła Natalia Maliszewska, którą zamknięto w izolacji po tym, jak stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Trudno oglądało się też wystąpienie Kamila Stocha, który ze łzami w oczach mówił o tym, że liczył na więcej po ciężkiej pracy, jaką wykonał przed igrzyskami. Piotr Żyła przed kamerami Eurosportu ogłosił natomiast, że na więcej igrzysk już nie poleci. Nazwał je wręcz "durnymi zawodami". Na koniec rywalizacji w Pekinie piękny post opublikował jednak Piotr Michalski, który był dumny z możliwości niesienia polskiej flagi podczas ceremonii zamknięcia imprezy.

ZOBACZ WIDEO: Oto pięć najbardziej pamiętnych wypowiedzi polskich olimpijczyków

Sami olimpijczycy często kilka dni później tonowali emocje powstałe po mocnych wypowiedziach, ale te cytaty zostaną w ich głowach i umysłach kibiców. To były igrzyska pełne zwrotów akcji i pecha, nie tylko dla Polaków. Stąd trudno wymagać, aby nasi zawodnicy nie prezentowali irytacji spowodowanych przymusową izolacją czy słabymi wynikami.

Dla was sporządziliśmy listę najważniejszych cytatów i przygotowaliśmy komentarz do każdego z nich.

Całość w powyższym materiale wideo.

Zawsze aktualne wiadomości z igrzysk i nie tylko, dostępne non stop i za darmo w przeglądarce HUAWEI: dla użytkowników telefonów HUAWEI https://bit.ly/3KPAzgk Dla użytkowników pozostałych telefonów z systemem Android https://bit.ly/3d0xNoK

Piękny symbol na koniec igrzysk. Wykonał go Polak >>

Źródło artykułu: