Pekin 2022. Oto nasze największe nadzieje olimpijskie. Jest kogo oglądać

Już w piątek startują igrzyska w Pekinie. W XXI wieku jeszcze nigdy polska reprezentacja nie wróciła bez medalu, co wcześniej było regułą. Teraz niektórzy kreślą czarny scenariusz, ale mamy kilka poważnych szans medalowych. Oto one.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak

Natalia Maliszewska (short track)

Na igrzyska Pekin2022 jechała jako niemal pewna kandydatka do medalu. Polka wygrała zawody Pucharu Świata, a także wielokrotnie stawała na podium na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Jednak jej marzenia może zniweczyć koronawirus.

Biało-Czerwona zaraziła się już w Chinach i wydawało się, że wystąpi. Trzeba bowiem dwóch negatywnych testów z rzędu, żeby wyjść z izolacji, a Polka taki negatywny wynik otrzymała 2 lutego, ale dzień później znowu dostała pozytywa. Szef misji olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki zapowiada walkę o wyjście Polki z izolacji, złożył odwołanie do specjalnej komisji. Wszystko dlatego, że eliminacje na jej koronnym dystansie rozpoczynają się już w sobotę, 5 lutego.

Jednak nawet jeśli Polka wyjdzie później, to będzie miała szansę na 1000 metrów, a w tym sezonie w Pucharze Świata Maliszewska stawała już na najniższym stopniu podium na tym dystansie. Początek walki na 1000 metrów zaplanowano na 9 lutego. 

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Ile medali zdobędą Polacy w Pekinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)