275 mln złotych. Nitras przedstawił jeden z priorytetów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Ministerstwo Sportu i Turystyki / Na zdjęciu: Sławomir Nitras
Materiały prasowe / Ministerstwo Sportu i Turystyki / Na zdjęciu: Sławomir Nitras
zdjęcie autora artykułu

Sławomir Nitras zapowiedział program Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego celem jest zwiększenie nakładów na sport powszechny i aktywności wśród uczniów. "Szkoły w weekendy i popołudniami mogą i powinny być otwarte na sport lokalny" - czytamy.

W tym artykule dowiesz się o:

Już na początku stycznia Sławomir Nitras przekazał, iż chciałby, aby młodzież również w soboty i niedziele mogła korzystać z obiektów sportowych znajdujących się na terenie placówek. To właśnie jeden z priorytetów nowego ministra sportu i turystyki.

Szef resortu bierze pod uwagę orliki, ale również inne obiekty sportowe. - Orliki muszą żyć, nie mogą stać zamknięte na kłódkę. Chciałbym, żeby kluby sportowe, które szukają często miejsca, żeby pracować, żeby mogły przyjść po lekcjach i pracować w szkole. Chciałbym, żeby to miało charakter powszechny - mówił podczas rozmowy w "Radio Zet".

W środę otrzymaliśmy nieco więcej konkretów. Jak widać Sławomir Nitras nie rzuca słów na wiatr i chce zwiększyć aktywność fizyczną wśród uczniów. Koszt nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 275 milionów złotych.

"Szkoły w weekendy i popołudniami mogą i powinny być otwarte na sport lokalny. Placówki, które zdecydują się otworzyć obiekty sportowe otrzymają od nas wsparcie. Będą mogły uzyskać także grant na sprzęt sportowy" - zapowiedział Sławomir Nitras za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Zapewnimy animatora lub trenera na terenie obiektu. Infrastruktura otwarta będzie zarówno dla uczniów, rodziców, dziadków, jak i stowarzyszeń oraz klubów sportowych" - dodał.

Zobacz też: Nie żyje Ryszard Wojnowski

ZOBACZ WIDEO: Jakub Błaszczykowski odpowiada na trudne pytania przed premierą swojego filmu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (0)