Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Jędrzejczak, Swoboda, Ennaoui i inne mistrzynie sportu na specjalnej lekcji wf w Sosnowcu

To będzie niezwykła lekcja wychowania fizycznego. Medalistki igrzysk olimpijskich i innych największych światowych imprez przyjadą 24 września do Sosnowca, by pokazać młodym dziewczętom, jak ważne są lekcje wf.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak podczas akcji Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas akcji
Spotkanie będzie częścią programu "Mistrzynie w szkołach", który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. W maju wielkie mistrzynie sportu spotkały się z uczennicami w Grębocinie koło Torunia, a po Sosnowcu zaplanowane jest jeszcze spotkanie 12 października w Poznaniu.

- Wciąż sporo dziewcząt nie docenia roli lekcji wychowania fizycznego i uprawiania sportu. Na własnym przykładzie chcemy pokazać im, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna i uczy cech, które pozwalają realizować marzenia - mówi Otylia Jędrzejczak.

24 września do Sosnowca, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten w pływaniu Otylii Jędrzejczak, przyjadą dwie świetne lekkoatletki Sofia Ennaoui i Ewa Swoboda, mistrzyni świata i medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak oraz skoczkini narciarska Magdalena Pałasz. Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego 4c. "Mistrzynie w szkołach" wspiera Always, organizator akcji #JakDziewczyna, która wspomaga uprawianie sportu przez dziewczęta.

- Jestem przekonana, że wszyscy będą się dobrze bawić. To jest najważniejsze, by dziewczyny przekonały się do lekcji wychowania fizycznego. A "Mistrzynie w szkołach" to po prostu lekcja wf, w czasie której pokazujemy, że sport uczy bardzo ważnych cech niezbędnych w życiu, jak choćby determinacji, czy konsekwencji - dodaje Jędrzejczak.

Zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach "Mistrzynie w szkołach" przyjmowane są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub opiekun zorganizowanej grupy. Miejsc jest już niewiele, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOBACZ WIDEO: WP Express: Tenis dla najmłodszych


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
 • Przemek Zyskowski Zgłoś komentarz
  nie tylko dziewczyny chcą sport uprawiać np chłopcy czy dzieci czasami trenują z innymi sportowcami typu Gortat, Kamil Stoch
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
   Inicjatywa bardzo cenna ale nazwa do kitu. Lekcja musi spełniać określone wymagania formalne. A nauczyciel lub student prowadzący lekcję taką jak te zajęcia z gwiazdami sportu
   Czytaj całość
   otrzymałaby od wizytatora ds. wychowania fizycznego lub opiekuna dydaktycznego z AWF-u ocenę niedostateczną. To z lekcją WF-u nie ma nic wspólnego. Ale jak powiedziałem na wstępie inicjatywa godna naśladownictwa. Tylko nazwę (lub tytuł nadany przez dziennikarzy) należy zmienić. Nie żadna lekcja. Może np. "ćwicz z mistrzem" albo "ćwicz jak mistrz"...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×