Jędrzejczak, Swoboda, Ennaoui i inne mistrzynie sportu na specjalnej lekcji wf w Sosnowcu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas akcji
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas akcji
zdjęcie autora artykułu

To będzie niezwykła lekcja wychowania fizycznego. Medalistki igrzysk olimpijskich i innych największych światowych imprez przyjadą 24 września do Sosnowca, by pokazać młodym dziewczętom, jak ważne są lekcje wf.

Spotkanie będzie częścią programu "Mistrzynie w szkołach", który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. W maju wielkie mistrzynie sportu spotkały się z uczennicami w Grębocinie koło Torunia, a po Sosnowcu zaplanowane jest jeszcze spotkanie 12 października w Poznaniu.

- Wciąż sporo dziewcząt nie docenia roli lekcji wychowania fizycznego i uprawiania sportu. Na własnym przykładzie chcemy pokazać im, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna i uczy cech, które pozwalają realizować marzenia - mówi Otylia Jędrzejczak.

24 września do Sosnowca, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten w pływaniu Otylii Jędrzejczak, przyjadą dwie świetne lekkoatletki Sofia Ennaoui i Ewa Swoboda, mistrzyni świata i medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak oraz skoczkini narciarska Magdalena Pałasz. Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego 4c. "Mistrzynie w szkołach" wspiera Always, organizator akcji #JakDziewczyna, która wspomaga uprawianie sportu przez dziewczęta.

- Jestem przekonana, że wszyscy będą się dobrze bawić. To jest najważniejsze, by dziewczyny przekonały się do lekcji wychowania fizycznego. A "Mistrzynie w szkołach" to po prostu lekcja wf, w czasie której pokazujemy, że sport uczy bardzo ważnych cech niezbędnych w życiu, jak choćby determinacji, czy konsekwencji - dodaje Jędrzejczak.

Zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach "Mistrzynie w szkołach" przyjmowane są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub opiekun zorganizowanej grupy. Miejsc jest już niewiele, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOBACZ WIDEO: WP Express: Tenis dla najmłodszych

Źródło artykułu: