Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Białoruś. Milion osób obejrzało film nagrany przez polskich sportowców. Premier Morawiecki: Jest moc

Gwiazdy polskiego sportu wystąpiły w specjalnym spocie, wyrażającym solidarność ze sportowcami z Białorusi. Premier Mateusz Morawiecki wspiera akcję i dziękuje. - Musimy być solidarni z Białorusinami - napisał polityk w mediach społecznościowych.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mateusz Morawiecki Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

"Kochani, na nasze Mistrzynie i naszych Mistrzów można liczyć nie tylko na sportowych arenach, ale także tam, gdzie trzeba mądrości, solidarności, sprawiedliwości" - czytamy na instagramowym profilu premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezes Rady Ministrów był pod ogromnym wrażeniem postawy plejady gwiazd polskiego sportu (m.in. Agnieszki Radwańskiej, Bartosza Zmarzlika i Moniki Pyrek), którzy w geście solidarności ze sportowcami z Białorusi wystąpili w specjalnym spocie (więcej szczegółów TUTAJ).

"Całym sercem wspieram akcję #JesteśmyZWami i za nią dziękuję. Musimy być solidarni z Białorusinami, którzy przeżywają trudne, ale być może przełomowe chwile. Wiem, że na Białorusi w ciągu zaledwie kilku godzin ten spot zobaczyło około milion osób, czyli jest moc" - dodał premier.

ZOBACZ WIDEO: Nie tylko FIFA The Best. Robert Lewandowski ma szansę na kolejną prestiżową nagrodę

Informację o ogromnej popularności polskiego spotu na Białorusi przekazała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. "Na Białorusi przesłanie polskich sportowców obejrzało już blisko milion osób! Dziękuję naszym mistrzom za piękne słowa wsparcia!" - podziękowała była szpadzistka na Twitterze.

Akcja #JesteśmyZWami jest odpowiedzią na list otwarty ponad 360 białoruskich sportowców, w tym mistrzów olimpijskich i świata, w którym potępiają działania prezydenta Alaksandra Łukaszenki. Białorusini protestują przeciwko fałszowaniu wyborów prezydenckich, a także przejawy przemocy ze strony sił bezpieczeństwa wobec pokojowo protestujących obywateli.

Zobacz:
Raport z Mińska. Artur Udrys: Mam nadzieję, że tę walkę w końcu wygramy

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×