KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Plejada polskich gwiazd solidarna z Białorusią. "Jesteśmy z wami" (wideo)

Agnieszka Radwańska, Bartosz Zmarzlik, Monika Pyrek i plejada innych gwiazd polskiego sportu wystąpiła w specjalnym spocie. To gest solidarności ze sportowcami z Białorusi, którzy wystosowali list otwarty odnoszący się do sytuacji w ich kraju.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Agnieszka Radwańska Materiały prasowe / Wojciech Figurski / MG Camp / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
Białoruscy sportowcy wystosowali list otwarty, w którym potępiają działania prezydenta Alaksandra  Łukaszenki. Po jego wyborze w kraju wybuchły liczne protesty.

"Kategorycznie potępiamy liczne fakty fałszowania wyborów prezydenckich na Białorusi, a także przejawy przemocy ze strony sił bezpieczeństwa wobec pokojowo protestujących obywateli" - czytamy w liście białoruskich sportowców.

Na ich wezwanie odpowiedzieli polscy przedstawiciele świata sportu, którzy wystąpili w specjalnym spocie. Pojawili się w nim m.in. Agnieszka Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Bartosz Zmarzlik, Justyna Święty-Ersetic czy Bartłomiej Marszałek.

ZOBACZ WIDEO: Lotos PZT Polish Tour. Paula Kania-Choduń: Tenis w końcu sprawia mi przyjemność

"Wolność i solidarność to wartości bardzo ważne dla każdego człowieka. Białorusini, jesteśmy z wami. Trzymam za was kciuki" - mówiła Agnieszka Radwańska.

"Ponad 30 lat temu Polska była w podobnej sytuacji jak dzisiaj Białoruś. Nasi wschodni sąsiedzi walczą o swoją sprawiedliwość, godność o swoją wolność. Niewiele możemy zrobić, bo Białoruś jest suwerennym krajem, ale nie możemy pozostać obojętni. Wspierajmy ich jak tylko możemy" - dodał Szymon Kołecki.

Spot pojawił się niedługo po tym jak z Białorusi dotarły kolejne niepokojące wieści. Tamtejsza milicja skatowała dwóch piłkarzy Krumkaczy Mińsk. Jeden z nich ma pęknięty kręg i uraz nerki. Do sądu trafiło zawiadomienie o popełnieniu przez sportowców wykroczenia - udziału w nielegalnej manifestacji. Ich klub zamierza stanąć w ich obronie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).


Czytaj także:
- Janusz Korwin-Mikke: Polityk, który nie potrafi grać w pokera to żaden polityk [WYWIAD]
Wielki gest rodziny po śmierci Bartosza Nowaka. Organy piłkarza uratują życia innych osób

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×