KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady w sporcie. Niektórzy mają powody do radości

Pandemia koronawirusa nieco zelżała, co pozwoliło na delikatne modyfikacje w przepisach dotyczących sportu. Ze zmian przede wszystkim cieszą się dzieci, ale i piłkarze grający w niższych ligach.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Zmiany obostrzeń Dzieci mogą wrócić do treningów Getty Images / ADAM NURKIEWICZ / Zmiany obostrzeń. Dzieci mogą wrócić do treningów

Od poniedziałku 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni Polski Związek Sportowy (PZS).

Dopuszczone zostanie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu - przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). To dobra wiadomość dla piłkarzy grających w niższych ligach - mogą wrócić do rywalizacji w rozgrywkach.

Działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia sportowe mogą się odbywać bez udziału publiczności.

Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie. 

Przepisy mówią o tym, że z wymienionych obiektów mogą korzystać wyłącznie te osoby, które przygotowują się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych. Nie muszą przynależeć do PZS. 

Koronawirus nieustannie daje się we znaki sportowcom. Zakażenia i kwarantanny sprawiają, że mecze są odwoływane lub zespoły przystępują do spotkań w osłabieniach.

Zobacz także:
> "Weszły mi na głowę". Niecodzienne zdjęcie Anny Lewandowskiej
> Superliga wzbudza kontrowersje. Jasne stanowisko kibiców

ZOBACZ WIDEO: Szef misji olimpijskiej Tokio 2020 o szczepieniach dla sportowców. "To ma dodać im pewności w przygotowaniach"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×