KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejny etap luzowania obostrzeń. Czy coś zmieni się w sporcie?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił kolejne zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca. Dotyczą one m.in. targów, konferencji, wystaw, a także imprez i zgromadzeń. Co ze sportem?
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adam Niedzielski, minister zdrowia PAP / Tomasz Gzell / Na zdjęciu: Adam Niedzielski, minister zdrowia

Ostatnie statystyki dotyczące liczby zachorowań na COVID-19 (znaczące spadki) i osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi sprawiły, że rząd po raz kolejny zdecydował się na poluzowanie obostrzeń.

- Pierwszy wniosek: sytuacja się zdecydowanie poprawia. Drugi wniosek: to systematyczne luzowanie, z jakim mamy do czynienia od półtora miesiąca, nie powoduje negatywnych skutków w postaci przyspieszenia pandemicznego - mówił na środowej konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Niedzielski przekazał w środę nowe informacje dot. luzowania obostrzeń. Kolejny etap będzie obowiązywać od 6 czerwca do 25 czerwca. Przywrócono możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw - z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w obiektach zamkniętych. Limit ten nadal więc dotyczy również siłowni oraz klubów fitness.

ZOBACZ WIDEO: Czym jest "bańka" podczas Ligi Narodów? Wyjaśnia kierownik reprezentacji

Przypomnijmy, że branża fitness - po wybuchu pandemii koronawirusa - była zamknięta łącznie przez jedenaście miesięcy. Siłownie i kluby fitness działają ponownie od 28 maja, w ścisłym reżimie sanitarnym.

Minister zdrowia przekazał ponadto, że od 6 czerwca otwarte zostaną sale zabaw (1 osoba na 15 m kwadratowych). W przypadku imprez i zgromadzeń publicznych - m.in. wesel - limit został zwiększony z 50 do 150 osób. Ponadto zmieni się również limit w środkach transportu zbiorowego (zwiększony do 75 proc. obłożenia).

Podczas środowej konferencji nie padły żadne nowe informacje nt. luzowania obostrzeń w sporcie. Już wcześniej rząd ogłosił, że uruchomione zostaną kryte obiekty sportowe, a ich obłożenie będzie mogło wynosić maksymalnie 50 proc. W miniony weekend mecze w ligach piłki ręcznej czy futsalu odbyły się już z udziałem kibiców.

Wcześniej podjęto również decyzję o otwarciu stadionów dla kibiców. Pojemność stadionów ograniczona została do 25 proc. Wyjątkiem są mecze reprezentacji Polski przed Euro 2020 (z Rosją i Islandią), trybuny stadionów we Wrocławiu i Poznaniu mogą zapełnić się maksymalnie w 50 proc. (więcej TUTAJ>>).

Od 28 maja mogą odbywać się także imprezy biegowe czy rowerowe w otwartej przestrzeni. Obowiązuje limit 250 osób w grupie, których może być więcej niż jedna. Warunek to minimum 30-minutowy odstęp pomiędzy startem kolejnych grup. Do limitu nie zaliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Minister Niedzielski poinformował ponadto, że kolejny etap luzowania obostrzeń będzie dotyczyć okresu wakacyjnego (26 czerwca - 31 sierpnia br.).

Czytaj także:
Grzegorz Krychowiak: Jak porównamy nasze personalia z Hiszpanami, to nie mamy żadnych szans
West Bromwich Albion rozwiał wątpliwości w sprawie Kamila Grosickiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×