Duda spotkał się z Bortniczukiem. Wiadomo, o czym rozmawiali

W piątek Andrzej Duda spotkał się z ministrem sportu, Kamilem Bortniczukiem. Według informacji Kancelarii Prezydenta obaj panowie rozmawiali na temat sankcji nałożonych na rosyjski sport.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Andrzej Duda Materiały prasowe / prezydent.pl / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie minęły już ponad trzy tygodnie. Rosja płaci za decyzję swojego prezydenta, Władimira Putina. Odczuwają to także tamtejsi sportowcy, na których są nakładane coraz to inne sankcje.

Andrzej Duda wraz z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem rozmawiali w piątek na temat obostrzeń wobec rosyjskiego sportu. "Obaj omawiali też następstwa z tym związane" - czytamy na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Organizacje nakładają na kraj agresora kolejne sankcje. W ostatnim czasie Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oraz Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) wykluczyła Sborną z rozgrywek międzynarodowych.

ZOBACZ WIDEO: Była gwiazda sportu próbuje sił w tanecznym show. Tak sobie radzi

Ta może więc pożegnać się z mistrzostwami świata w Katarze, bowiem została wykluczona z baraży. W piątek Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił odwołanie dotyczące zawieszenia ich reprezentacji.

Polska zagra więc w finale turnieju 29 marca ze zwycięzcą pary Szwecja-Czechy. Kilka dni wcześniej zespół Czesława Michniewicza zmierzy się w spotkaniu przeciwko Szkocji na Hampden Park w Glasgow.

Zobacz też:
Minister sportu zwrócił się do polskich klubów. Chodzi o pomoc Ukraińcom
Kontrowersyjne słowa niemieckiej europosłanki. Tak nazwała sankcje na rosyjskich sportowców

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×