Igrzyska Europejskie. Zacięta walka o medale w kajakarskiej czwórce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Phil Walter / Saul Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arevalo i Rodrigo Germade
Getty Images / Phil Walter / Saul Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arevalo i Rodrigo Germade
zdjęcie autora artykułu

Męskie czwórki stoczyły ciekawą rywalizację na 500 metrów na Igrzyskach Europejskich. Niewielkie różnice decydowały o tym, które nacje stanęły na podium.

Od początku był to bardzo zacięty wyścig. Ciężko było wskazać jednoznacznie faworyta, a w samej końcówce wszystkie osady mocno rzuciły się do walki o medale. Z tej rywalizacji ostatecznie odpadły dwie ostatnie osady, a pozostałe łodzie bardzo równo wpływały na linię mety.

Ostatecznie Hiszpanie w składzie Saul Craviotto, Carlos Arevalo, Marcus Walz i Rodrigo Germade zwyciężyli o ponad pół sekundy, więc można powiedzieć, że z bezpieczną przewagą. Za ich plecami jednak działo się sporo i potrzebny był ponownie fotofinisz, aby rozstrzygnąć o pozostałych pozycjach medalowych. Skuteczni byli Ukraińcy, którzy dopłynęli do mety na drugiej pozycji, a tuż za nimi kreskę przekroczyli Serbowie. Miejsca na podium zabrakło m.in. dla Włochów, Niemców i Węgrów, którzy stracili do trzeciego miejsca niecałe 0,2 sekundy.

W tej konkurencji startowali także Polacy. Nasi reprezentanci w składzie Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Jakub Michalski i Sławomir Witczak zakończyli swój udział na półfinale. Polacy zajęli czwartą pozycję w walce o finał, było to pierwsze miejsce nie dające awansu.

Wyniki finału K4 500 metrów mężczyzn: 1. Hiszpania (Saul Craviotto, Carlos Arevalo, Marcus Walz, Rodrigo Germade) - 1:19.964 2. Ukraina (Oleg Kucharyk, Dmytro Danylenko, Igor Trunow, Ivan Semykin) - 1:20.500 3. Serbia (Andelo Dzombeta, Marko Novakovic, Stefan Vrdoljak, Władimir Torubarow) - 1:20.800 4. Włochy - 1:20.848 5. Niemcy - 1:20.972 6. Węgry - 1:20.980 7. Czechy - 1:21.178 8. Łotwa - 1:21.758 9. Litwa - 1:21.778

Czytaj także: Niespodzianka w finale. Złoto i srebro dla Polski Polka zdobyła złoto. Wywiad tuż po przejdzie do historii

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #1. Zaskakujące wyznanie Adrianny Sułek. "Nie chciałam już trenować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty