Kolejne złoto polskich kajakarek!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Art Service / Na zdjęciu: Karolina Naja i Anna Puławska pierwsze z lewej.
PAP / Art Service / Na zdjęciu: Karolina Naja i Anna Puławska pierwsze z lewej.
zdjęcie autora artykułu

Nasze zawodniczki się nie zatrzymują! Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły po raz drugi złote medale w tej edycji Igrzysk Europejskich! Tym razem najszybsze były w K2 na 500 metrów.

W środę Polki zwyciężyły w wyścigu eliminacyjnym K2 na 500 metrów Igrzysk Europejskich i miały trochę czasu na odpoczynek. Pamiętajmy, że Karolina Naja i Anna Puławska pływały także w K4 na 500 metrów. To właśnie one razem z Adrianną Kąkol i Dominiką Putto wywalczyły pierwsze złoto dla Polski w tej edycji Igrzysk Europejskich.

W duecie chciały to powtórzyć i ponownie nasze zawodniczki były najlepsze! Tym razem tak łatwo łatwo nie było. Od startu blisko łodzi Polek trzymały się Emma Jorgensen i Frederike Matthiensen. Dunki walczyły ambitnie, goniły do końca. Druga część dystansu należała jednak do naszych reprezentantek! Polki okazały się zbyt mocne dla rywalek i na metę wpłynęły z przewagą 0,39 sekundy przed Dunkami. Podium uzupełniły Węgierki.

Karolina Naja i Anna Puławska dopisują kolejne złoto do swojego dorobku w tej edycji Igrzysk Europejskich! I tak naprawdę są to ich pierwsze złote krążki w tego typu imprezie, choć na swoim koncie mają już najcenniejsze medale mistrzostw świata i Europy.

To także, już w tym momencie, będzie to najlepsza edycja Igrzysk Europejskich dla polskich kajaków. W poprzednich dwóch, zarówno w Baku w 2015 roku, jak i w Mińsku w 2019 roku, nasi reprezentanci zdobywali po jednym złotym medalu. Teraz już mamy dwa, a to jeszcze nie koniec finałów z udziałem polskich zawodników.

Wyniku finału K2 500 metrów kobiet: 1. POLSKA (Karolina Naja, Anna Puławska) - 1:40.952 2. Dania (Emma Jorgensen, Frederike Matthiensen) - 1:41.342 3. Węgry (Alida Gazso, Tamara Csipes) - 1:42.538 4. Niemcy - 1:43.304 5. Szwecja - 1:43.328 6. Belgia - 1:43.768 7. Francja - 1:44.630 8. Serbia - 1:45.688 9. Słowacja - 1:45.806

Czytaj także: Niespodzianka w finale. Złoto i srebro dla Polski Polka zdobyła złoto. Wywiad tuż po przejdzie do historii

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #1. Zaskakujące wyznanie Adrianny Sułek. "Nie chciałam już trenować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty