Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

5 medali Polaków na Uniwersjadzie!

W niedzielę rozpoczęły się finały w kajakarstwie. Biało-czerwoni wystąpili we wszystkich sześciu biegach finałowych, a w pięciu dopłynęli na pozycjach medalowych, zdobywając także jedno złoto.
Dawid Lis
Dawid Lis

Bardzo dobrze rozpoczęli w niedzielę swoje starty polscy kajakarze. Worek z medalami dla biało-czerwonych otworzył Rafał Rosolski, który stanął na najniższym stopniu podium w K1 na 1000 metrów. - Dałem z siebie wszystko. Jestem bardzo zadowolony. Zaraz idę jeszcze walczyć o medal na czwórce - mówił po swoim pierwszym starcie.

Rafał Rosolski z brązem w K1 na 1000m Rafał Rosolski z brązem w K1 na 1000m

Po chwili przerwy Polacy ponownie pojawili się na podium. Tym razem na najwyższym stopniu. Złoto wywalczyli: Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski w K2 na 1000m. Kolejna dwójka, kanadyjkarze: Tomasz Kaczor i Vincent Słomiński dopłynęli do mety na trzeciej pozycji i także cieszyli się z medalu. - Cieszy nas ten medal, chociaż mogło być minimalnie lepiej. To pokazuje, że jesteśmy w czołówce światowej. Dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata - ocenił Kaczor.

Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski na najwyższym stopniu podium Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski na najwyższym stopniu podium

Kilka minut później w kajaku ponownie usiadł Rosolski. Razem z nim płynęli: Paweł Florczak, Martin Brzeziński i Bartosz Stabno. Biało-czerwoni walczyli do samego końca i wywalczyli srebro. Był to już czwarty medal tego poranka, ale nie ostatni.

Srebrna czwórka: Rafał Rosolski, Paweł Florczak, Martin Brzeziński i Bartosz Stabno Srebrna czwórka: Rafał Rosolski, Paweł Florczak, Martin Brzeziński i Bartosz Stabno

Ostatni medal dołożyli kanadyjkarze, na dystansie 1000m. Piotr Kuleta, Michał Kudła, Mateusz Kamiński i Patryk Sokół na mecie zameldowali się na trzeciej pozycji. Wcześniej Kuleta startował także w finale C1 na 1000m, ale zajął ósme miejsce.

Brązowi kanadyjkarze: Piotr Kuleta, Michał Kudła, Mateusz Kamiński i Patryk Sokół Brązowi kanadyjkarze: Piotr Kuleta, Michał Kudła, Mateusz Kamiński i Patryk Sokół

Po tym poranku Polacy na Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu mają łącznie 17 medali.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×