Czołowa polska kajakarka, trzykrotna medalistka olimpijska zawiesza karierę

Beata Mikołajczyk, trzykrotna medalistka olimpijska, w tym sezonie nie pojawi się na torze kajakowym. Czołowa polska kajakarka zawiesiła sportową karierę.

Dawid Borek
Dawid Borek
Karolina Naja i Beata Mikołajczyk WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Karolina Naja i Beata Mikołajczyk
Beata Mikołajczyk ma na swoim koncie między innymi jeden srebrny i dwa brązowe medale olimpijskie (konkurencja K-2 500 m), pięć mistrzostw Europy (w różnych konkurencjach) i mistrzostwo świata (K-2 1000 m). W tym sezonie jej kolekcja na pewno się nie powiększy.

- Ciężki czas za mną, za nami... Potrzebowałam czasu i spokoju. A teraz prosto z mostu, dosłownie i w przenośni. W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym, no chyba, że jako kibica - to na pewno! Zawieszam karierę sportową - napisała Mikołajczyk na Facebooku.

Czołowa polska kajakarka na dobrą sprawę nie zdradziła powodów takiej decyzji. Wiemy jedynie, że nie chodzi o ciążę. - Nie, nie jestem w ciąży, choć bardzo byśmy tego chcieli. To się wydarzy, wierzę w to. Teraz może być już tylko lepiej. Potrzebuję czasu. Na szczęście mam wokół siebie bliskie mi osoby - męża Rafała i psinę Bellę, rodzinę i grupę #WomensPolishCanoeTeam. Oni wszyscy wspierają i mocno za mnie, za nas trzymają kciuki - dodała.

Trzykrotna medalista olimpijska w 2017 wyszła za mąż za kajakarza Rafała Rosolskiego.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #19. "Heynckesowi należy się flaszka. Za to, że Lewandowski nie grał"
Czy jesteś zaskoczona/y decyzją Mikołajczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×