Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czas na IX Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych

Od 21 do 23 maja w Sławie, pod honorowym patronatem m. in. marszałek województwa lubelskiego Elżbiety Anny Polak, odbędzie się 9. edycja Ogólnopolskich Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
kajakarz górski Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: kajakarz górski

Zawody będą̨ prawdziwym świętem młodych ludzi lubiących sportową rywalizację. Dla wszystkich zawodników zmagających się̨ w poszczególnych konkurencjach, czas ten będzie niezapomnianym przeżyciem oraz wielką przygodą.

W regatach nie jest ważne czy zawodnicy wygrają wyścig, ale to że w nim uczestniczą i dobrze się̨ bawią. Sportowcy Olimpiad Specjalnych, za każdym razem udowadniają, że sport to nie tylko zwycięstwa i medale, lecz również̇ nauka pokory, pokonywania własnych słabości, kształtowanie charakteru, budowa wartości godnego podziwu człowieka oraz przełamywanie barier i stereotypów.

Przedstawiamy zawody Olimpiad specjalnych i samych zawodników pod kątem odwagi sportowej, nigdy nie słabnącego ducha, a przede wszystkim rywalizacji fairplay, o której zawodnicy Olimpiad Specjalnych nigdy nie zapominają.

Regaty odbędą się na wodach Jeziora Sławskiego, które leży na terenie dwóch powiatów: nowosolskiego i wschowskiego z największa miejscowością turystyczną regionu Miastem Sława, która od wielu lat jest bardzo gościnnym miejscem dla zawodników Olimpiad Specjalnych.

Kampania informacyjna "Grajmy razem" ma zachęcić społeczeństwo polskie do kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych na zawodach w całej Polsce, w tym Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice 2018, które wyłonią polską reprezentację na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019.

Kampania ma także przybliżyć sylwetki i sportowy wysiłek naszych Olimpijczyków i uzmysłowić Polakom, że Olimpiady Specjalne są trzecim filarem ruchu olimpijskiego. Nasze społeczeństwo ma już dużą świadomość sportu paraolimpijskiego. Kampania "Grajmy razem", realizowana wspólnie z PFRON oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, ma na celu zwiększenie rozpoznawalność zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Oni, przecież tak samo jak pełnosprawni olimpijczycy i paraolimpijczycy - reprezentują nasz kraj i zdobywają dla nas medale.

program IX Ogólnopolskich Regat Krajowych Olimpiad Specjalnych:

21.05.2018 - poniedziałek
12.00-14.30 sprawdzian pływacki - Pływalnia "Chrobry" Głogów
15.30-18.30 trening, preeliminacje - SCKiW Sława
19.30-20.30 ceremonia otwarcia regat - SCKiW Sława, scena przy plaży

22.05.2018 - wtorek
9.00- 17.00 zawody sportowe - preeliminacje, finały i dekoracje - SCKiW Sława

23.05.2018 - środa
9.00-12.00 zawody sportowe - finały i dekoracje - SCKiW Sława
12.30-13.30 ceremonia zamknięcia regat - SCKiW Sława

ZOBACZ WIDEO Za nami XI Ogólnopolskie Regaty Olimpiad Specjalnych

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×