Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poznaliśmy uczestników światowych igrzysk

Kajakarze Olimpiad Specjalnych z całej Polski w Sławie rywalizowali o medale i kwalifikację do Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Abu Dhabi 2019.
 Redakcja
Redakcja
Kajakarstwo Getty Images / Ryan Pierse / Kajakarstwo

Czterdziestu pięciu zawodników Olimpiad Specjalnych z całej Polski, od 21 do 23 maja w Sławie, rywalizowało o medale w kajakarstwie! Rywalizacja toczy się w kategoriach KT-1 (jedynki), KT-2 (dwójki) na dystansach 200 i 500 metrów.

XI Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych to największa tego typu impreza sportowa w tym roku. Sportowców w zmaganiach wspierało łącznie 45 trenerów i wolontariuszy, a także blisko setka kibiców i organizatorów wydarzenia. Zawody rozgrywane są w Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku.

Zmagania sportowców Olimpiad Specjalnych można było podziwiać w poniedziałek od 15:30 do 18:30, we wtorek od 9:00 do 17:00 i środę od 9:00 do 12:00. Oficjalnie zawody rozpoczęły się uroczystą Ceremonią Otwarcia w poniedziałek o 19:30. Organizatorzy podkreślają, że wizyta na zawodach Olimpiad Specjalnych zapewni każdemu mnóstwo sportowych emocji.

Warto podkreślić, że to właśnie spośród medalistów zawodów w Sławie wyłonieni zostaną reprezentanci Olimpiad Specjalnych Polska w kajakarstwie, którzy będą nas reprezentować podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku. Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to największa impreza sportowa Special Olympics, w której weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z ponad 170 krajów. Kandydaci do naszej reprezentacji wyłaniani są podczas tegorocznych zawodów ogólnopolskich, takich jak w Sławie, oraz na największej tegorocznej imprezie Olimpiad Specjalnych w Polsce - Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach, które w czerwcu odbędą się w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie.

- Trwa wyjątkowy rok, w którym obchodzimy jubileusz 50-lecia ruchu Special Olympics. W całym kraju odbędzie się w tym roku ponad 200 zawodów regionalnych. Najważniejszą imprezą ogólnopolską, na którą już dziś chcemy zaprosić kibiców są XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie, które ruszą 9 czerwca 2018 r. Na arenach zmagań, wśród nich m.in. na Stadionie Śląskim i obiektach katowickiej AWF, ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną będzie rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Będzie to największe wydarzenie sportowe Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedna z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w Polsce - wyjaśniła Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

ZOBACZ WIDEO Za nami XI Ogólnopolskie Regaty Olimpiad Specjalnych

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×