Anna Puławska najlepsza w jedynce na 500 metrów podczas PŚ w Duisburgu

Anna Puławska zdobyła w Duisburgu złoty medal zawodów Pucharu Świata 2019 w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji K1 na 500 metrów.

Piotr Ziemka
Anna Puławska Newspix / Damian Kosciesza / PressFocus / Na zdjęciu: Anna Puławska
Anna Puławska wygrała z czasem 1:48.283. Drugie miejsce ex aequo zajęły Manon Hostens i Emma Joergensen (1:48.851). Na siódmej pozycji została sklasyfikowana Marta Walczykiewicz (1:50.636). Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich 2016 tydzień wcześniej w Poznaniu zaprezentowała się w rywalizacji na 200 metrów. W Duisburgu nie startowała w swojej koronnej konkurencji.

Po 250 metrach prowadziła Joergensen (52.89). Puławska była druga (52.95), Walczykiewicz zaś - trzecia (52.99).

Podczas mistrzostw świata 2018 Puławska w jedynce na pół kilometra była czwarta.

Na drugim stopniu podium w K2 na 200 metrów stanęły Karolina Naja i Helena Wiśniewska (37.158). Wygrały Spela Ponomarenko Janic i Anja Osterman (36.477). Słowenki triumfowały również podczas poprzednich zawodów Pucharu Świata. W Poznaniu Wiśniewska była trzecia wspólnie z Martą Walczykiewicz.

Naja, Puławska i Wiśniewska zdobyły medale również w konkurencji K4 na 500 metrów. W tym finale uczestniczyła też Katarzyna Kołodziejczyk. Polkom zmierzono czas 1:32.350. Przed nimi znalazły się Niemki (1:31.175) i Francuzki (1:31.782).

Z kolei w rywalizacji kanadyjkarzy na 200 metrów trzecią lokatę zajęli Aleksander Kitewski i Norman Zezula (36.277). Najlepsi okazali się Hiszpanie Antoni Segura i Alfonso Benavides (35.739).

Czy Anna Puławska zdobędzie medal mistrzostw świata w 2019 roku?