Dorota Banaszczyk bez medalu Mistrzostw Europy. Polska zawodniczka odpadła w repasażach

Dorota Banaszczyk, ubiegłoroczna mistrzyni świata w karate, nie zdołała stanąć na podium mistrzostw Europy, które odbywają się w hiszpańskiej Guadalajarze. Polska zawodniczka przegrała walkę ćwierćfinałową, a później pierwszy pojedynek w repasażach.

Grzegorz Wojnarowski
Dorota Banaszczyk Instagram / Na zdjęciu: Dorota Banaszczyk
21-latka z klubu Olimp Łódź, walcząca w kategorii do 55 kilogramów, w swojej pierwszej walce pokonała 2:0 Lenę Prikazę z Łotwy. W 1/8 finału wygrała 3:0 z Serbką Dunją Maksić, ale już w ćwierćfinale nie sprostała reprezentującej Luksemburg Jennifer Warling, której uległa 0:3.

Jako że Warling awansowała do finału, Banaszczyk mogła powalczyć o brąz w repasażach, jednak przegrała w nich 0:1 z Jeleną Maksimović z Czarnogóry. Ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Daje jej to 270 punktów do rankingu olimpijskiego. W swojej kategorii wagowej zajmuje w nim obecnie drugie miejsce, co daje jej prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

- Dorota Banaszczyk o Annie Lewandowskiej. "Nie jest prawdziwą mistrzynią"

Złota medalistka MŚ 2018 do niedawna zmagała się z problemami finansowymi. Skończyły się one, gdy w lutym podpisała umowę sponsorską z Grupą Energa. Dodatkowo minister sportu Witold Bańka przyznał jej specjalną nagrodę finansową.

Czy Dorota Banaszczyk wywalczy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?