WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Karting: W Bydgoszczy rozegrano ROK CUP POLAND

Wiele emocji, sportowej walki na torze, doskonała atmosfera i elementy wzruszenia - to wszystko towarzyszyło zawodnikom i kibicom podczas drugiej serii ROK CUP POLAND w Bydgoszczy.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Niedziela powitała wszystkich piękną pogodą. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia promotor pucharu wręczył 15 nominowanym zawodnikom pierwsze nagrody - każdy otrzymał komplet nowych opon. Jest to dopiero początek wsparcia zawodników przez PKN Orlen, które będzie towarzyszyło im przez cały sezon i w ramach którego zawodnicy otrzymują nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także będą brać udział w programie specjalistycznych szkoleń, testów, czy obozów prowadzonych przez czołowych trenerów i instruktorów.

W MINI ROKU byliśmy świadkami zaciekłych pojedynków Pasiewicza i Protasiewicza. Ostatecznie jako pierwszy metę minął Protasiewicz, a trzeci zjawił się utrzymujący tempo liderów Banaś.

W GP14/25 znowu niepokonany był Lejko. Za nim na niezagrożonej drugiej pozycji zjawi się Urbaniak. Jako trzeci dojechał Pawlak, mimo starań rywali zachowuje pozycję do linii mety.

W GP25 toczyła się zaciekła walka. Początkowo prowadził Dobroszczyk goniony przez Szymczaka, Zająca, Piotrowskiego i Marcinkiewicza. Kierowcy tasowali się miedzy sobą na kolejnych pozycjach. Ostatecznie wygrał Szymczak przed Piotrowskim i Marcinkiewiczem.

W BABY ROKU przez cały wyścig prowadził Liszka. Tuż za jego zderzakiem jechał Czapla, czekając na okazję do awansu. Na ostatnim okrążeniu przeprowadza śmiały atak i mija metę pierwszy. Miejsce na podium uzupełnił Kania.

W JUNIOR ROKU mimo nacisków rywali, Szydłowski zanotował kolejne zwycięstwo, drugi był Zagórski, a pierwszą trójkę uzupełnił, przebijający się z 10. lokaty Janicki.

W SHIFTER ROKU wygrał Grzyb przed Wójcikiem i Cegielskim.

Następne zawody już za 2 tygodnie, 9-11 czerwca 2017 na torze w Słomczynie.

ZOBACZ WIDEO Rajd Gdańsk Baltic Cup: Sobota dla Filipa Nivette i Kamila Hellera

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×