Mariusz Kolmec - komentarze

 • Mariusz Kolmec napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Po co ten lament. Znając szczęście dobrze trafimy na los. Moje typy Szkocja/Polska- Rosja/Austria, Włochy /Macedonia - Portugalia /Turcja, Walia/Ukraina - Szwecja/Czarnogóra

 • Mariusz Kolmec napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  dobry materiał. jeśli chodzi o reprezentację powinny odbywać się 4 turnieje w cyklu 4 letnim + liga narodów co rok (taki turniej pocieszenia) zacznijmy od turniejów głównych 2021-igrzyska olimpijskie 2022 mistrzostwa Europy i innych kontynentów 2023 mistrzostwa świata 2024 puchar Świata /kwalifikacje olimpijskie 2025 igrzyska olimp. do igrzysk olimpijskich i pucharu świata kwalifikuje się automatycznie :gospodarz, mistrzowie kontynentów, mistrz świata, wicemiemistrz(jeżeli mistrz świata i kontynental jest taki sam drużyny dobierane z rank fivb)

  (ranking ustalany po mś) puchar Świata odbywa się system ośmio-zespołowym (każdy z każdym) i gospodarzem automatycznie jest mistrz świata /chyba że zrezygnuje to fivb wybiera z drużyn zakw. resztę 4 miejsca o io są turnieje interkontynentalne najlepsza 12 z niezakwalifikowanych wg rankingu fivb+ 4 drużyny z turniejów prekwalifikacyjnych. kwalifikacje do mś i Europy i prekwalifikacje odbywają się w styczniu. liga narodów odbywa się co roku po 20 drużyn 2 spadają do niższego szczebla liga podzielona na 4 grupy (mecze odbywają się pomiędzy 4 drużynami +1 odpoczywa) np 1polska 2 italy 3 canada 4 Argentyna 5 Japonia (pol ita can arg) (ita pol can jap) (arg can jap ita) (can pol jap arg) (jap pol ita arg) awans. zw + 2 dr z 2 msc turn o utrzymanie ostatnie drużyny (6 tyg)

 • Mariusz Kolmec napisał/a komentarz do Nasze typy: Kto pojedzie na Euro 2016

  Kadra na Euro - Będę zdziwiony jeśli pojadą inni zawodnicy.

  1-jedenastka
  1. Wojciech Szczęsny
  2.Łukasz Piszczek
  3.Kamil Glik
  4.Michał Pazdan
  5.Maciej Rybus
  6.Kamil Grosicki
  7.Grzegorz Krychowiak
  8.Piotr Zieliński
  9.Jakub Błaszczykowski
  10.Robert Lewandowski
  11.Arkadiusz Milik

  2-jedenastka
  12. Łukasz Fabiański
  13.Artur Jędrzejczyk
  14.Łukasz Szukała
  15.Bartosz Salamon
  16.Jakub Wawrzyniak
  17.Bartosz Kapustka
  18.Tomasz Jodłowiec
  19.Krzysztof Mączyński
  20.Paweł Wszołek
  21.Filip Starzyński
  22.Karol Linetty
  23.Artur Boruc

  Rezerwowi( w przypadku kontunzji)
  1.Przemysław Tytoń
  2.Paweł Olkowski
  3.Sebastian Mila
  4.Ariel Borysiuk
  5.Łukasz Teodorczyk