Kamil Karpiński - komentarze

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do EBL. Stal - Anwil. Gorąco też na parkiecie. Milicić chwali zawodników, Mokros zły na ostatnią akcję

  Po pierwsze, skoro sędziowie nie gwizdnęli od razu faulu, tylko aut, to nie mieli czego sprawdzać na wideo - bo jeśli nie gwizdnęli faulu, to nie mogli po wideoweryfikacji orzec przewinienia.
  Po drugie, płacze o brak faulu na Nim, a sam najpierw faulował Dowe'a. Zresztą po powtórkach widzianych na emocjach widać wyraźnie było, że sekwencja była następująca - faul Mokrosa, aut Mokrosa, faul Dowe'a. Skoro sędziowie puścili faul Mokrosa na Dowe, to decyzja o piłce z autu dla Anwilu jak najbardziej prawidłowa, a sędziowie niczego nie wypaczyli.
  Widać Mokrosy mają płacz wpisany genetycznie, jego braciszek również płacze po Twitterach :D

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do EBL. Awantura w Ostrowie. Interweniowała policja. Igor Milicić bronił kibica

  @Dzaszek: Tylko zrozum, że skoro sędziowie nie gwizdnęli faulu od razu, to nie mieli czego sprawdzać. Sędzia może po gwizdnięciu faulu sprawdzić na wideo i albo podtrzymać decyzję o faulu, albo ją anulować. Ale jeśli sędzia nie gwizdnął faulu, to nie może po obejrzeniu wideo odgwizdać przewinienia. Aut Mokrosa był natomiast ewidentny.
  Ogólnie sekwencja zdarzeń po drugim wolnym Wrotena była taka - ewidentny faul Mokrosa przytrzymującego Dowe'a, potem noga Mokrosa na aucie, a dopiero potem faulował Mokrosa Dowe. Jedyny błąd sędziów był taki, że przyznali aut zamiast gwizdnąć faul Mokrosa i rzuty wolne dla Anwilu.
  Moim zdaniem nie było tu żadnego pokrzywdzenia Stali Ostrów. Rozumiem emocje Waszych kibiców, bo wiadomo, że się jest nieobiektywnym przy decyzjach przeciwko swojej drużynie. Ale sędziowie nie wypaczyli sportowej rywalizacji w żaden sposób.

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do EBL. Wielka klęska Anwilu Włocławek. Igor Milicić wskazuje problem: Każdy zaczyna od ataku

  @piekny zbigniew: Nie. Wskaż mi, gdzie napisałem o winie sędziów za porażkę. Nie wskażesz, bo tego napisałem, nie obwiniam sędziów o rozmiary porażki. Winny tej porażki jest Anwil z fatalną grą, brakiem obrony i zaangażowania oraz Start ze świetną zespołowością, zaangażowaniem i walką. I gratuluję tego zwycięstwa Startowi.

  Zwracam tylko uwagę, że kolejny raz sędziowie nie dostosowują się poziomem do poziomu widowiska. Oglądałem ten mecz z rodziną i wszyscy zwracaliśmy na to uwagę. Drużyny Dedka grają taką swoistą "brudną" koszykówkę. Ale wiele przewinień było po prostu ewidentnych, a gwizdki milczały. Chociażby ta sytuacja, o które mówiłem w kontekście Dove'a (z dwukrotnym uderzeniem w ręce przy wejściu pod kosz - przy pierwszym rzucie uderzony, przy dobitce uderzony), czy sytuacja, gdzie Simon się ścigał o piłkę na połowie Anwilu i był kilka razy podhaczany (co kwalifikowało się na niesportowy jako faul bez piłki).

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do EBL. Wielka klęska Anwilu Włocławek. Igor Milicić wskazuje problem: Każdy zaczyna od ataku

  Ja oczywiście gratuluję Startowi zwycięstwa, zagrali genialny mecz, a Anwil zagrał fatalnie i nic nie wchodziło. Start rzuciłby z połowy boiska krzesłem i by to wczoraj wpadło.

  Muszę się odnieść do frustracji Dove'a. Ja się jemu kompletnie nie dziwie. To, ilu fauli wczoraj sędziowie nie gwizdnęli, to aż głowa boli. Chociażby na nim samym - wchodzi na kosz, dostaje raz po łapach, potem drugi raz po łapach, w jednej akcji. Gwizdek milczy. Takich akcji było mnóstwo - przy rzutach, przy zastawianiu na zbiórce, przy zasłonach. Sędziowanie skandaliczne nawet jak na bardzo niski poziom naszych polskich, ślepych sędziów.

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do EBL. Michał Ignerski: Powrót do Anwilu? Jest to z tyłu mojej głowy, ale...

  Michał, nie wyobrażam sobie, aby Twoim ostatnim meczem w karierze miał być ten, w którym doznałeś kontuzji. Cały kibicowski Włocławek czeka na to, byś znowu polatał w Hali Mistrzów :)

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do Finał EBL. Igor Milicić: Tworzymy historię na lata

  Kontrakt został przedłużony automatycznie po zdobyciu medal. Ale kontrakt ma też klauzule umożliwiające jego rozwiązanie i odejście Igora Milicicia. A nie ukrywajmy, parę niezłych ofert pewnie będzie miał na stole.

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do Fatalny tydzień Anwilu Włocławek. Igor Milicić ma nad czym myśleć

  "trener Milicić szuka tych, którzy w danym dniu są w najlepszej dyspozycji"

  Nie do końca to tak wygląda. Nie jestem oczywiście trenerem, ale jeśli ktoś na początku jest w gazie, to pozwalam mu grać, a nie zdejmuję. Z Ludwigsburgiem Simon zaczął fajnie, bodajże dwie trójki, szybko zdobyte 10 pnktów i... i został zdjęty. Skoro był w rytmie i szło nieźle, mógł pograć dłużej - nie wierzę, że nie byłby w stanie zagrać całych 10 minut. Chyba że bardzo siedzą kondycyjnie - wtedy pytanie, kto za to odpowiada.

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do Primera Division: FC Barcelona upokorzyła Real! W Madrycie zgasło światło

  Sęk w tym, że chyba są już wytyczne, by nie karać podwójnie, ale aby w sytuacjach, gdzie jest brutalność czy premedytacja, dalej karać czerwoną kartką i rzutem karnym. W tej sytuacji Carvalaj zagrał piłkę z premedytacją, to nie był przypadek, lecz wiedział, co robi i czym ryzykuje. Karny i czerwona kartka jak najbardziej zasłużone.

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do Nowy piłkarz Bayernu już podpadł kibicom. Wszystko przez wpis na Twitterze

  Już odnaleźli dawno temu ;) I część mimo tego nadal by go chciała w Barcy, jeśli się rozwinie, a część nie właśnie z powodu tego wpisu.

  Ja osobiście mam gdzieś takie wpisy. Kto coś kiedyś napisał, kto komu kibicował.

 • Kamil Karpiński napisał/a komentarz do Zatrzymano podejrzanego ws. zamachu na autokar Borussii Dortmund

  Nie wiem czemu, ale ucięło link do artykułu. Wpisz w google "71 procent w jeden dzień" i otwórz artykuł z Money. Tam jest to wyjaśnione na przykładzie sytuacji, kiedy akcje KGHM spadły o niemal 14 procent. Od razu zaznaczam, że ja się na tym nie znam, czytam tylko, że istnieje taka możliwość.