Harry. - lubi

 • Harry. lubi Komentarz

  Czy to nie ciekawsze niż nieskończona litania 3 nazwisk jak w ATP? ;) Z nielicznymi wyjątkami jak niedawno dzięki zdyskwalifikowaniu jednego z nich? ;) Dzieje się coś przynajmniej ;)

 • Harry. lubi Komentarz

  Wiem, wiem. Jelonek tak mi wtedy bryknął Simonkę, że hej :D)))). Ograniczyłem się do dwóch sezonów, bo dopiero teraz widać w całej pełni, że nastąpiła zmiana w systemie szkoleniowym, co dla mnie jest równoznaczne z przywracaniem pewnego rodzaju normalności w tenisie. Wcześniej byłoby to bardziej "przeplatane". Zerknij, jeśli masz ochotę, na jakieś posty niżej, gdzie chodziło mi o to, że kiedyś wygrane całkiem młodych tenisistek były normą.

 • Harry. lubi Komentarz

  Przy kawie - bardzo krótko o nowej fali w tenisie pań i o stopniowym przywracaniu normalności tenisowej, a więc osiąganiu sukcesów na wczesnym etapie kariery sportowej, czyli o czymś, co staram się sygnalizować od dawna.
  Może nie pomyliłem się przy wyliczaniu wieku… Poniżej triumfatorki wielkoszlemowe z ostatnich dwóch sezonów oraz informacja, ile lat miały ukończone w dniu finału. Czasami takie zestawienie jest bardziej wymowne od setek słów…
  Naomi Osaka AO 21
  Ashleigt Barty RG 23
  Simona Halep W 27
  Bianca Andreescu USO 19
  Sofia Kenin AO 21
  Naomi Osaka USO 22
  Iga Świątek RG 19
  Przyzwyczailiśmy się tak bardzo do tego, że zwycięstwa w szlemach muszą być poprzedzone całymi latami gry na najwyższym poziomie (trochę może przez nie w pełni zasadne traktowanie sytuacji w tenisie męskim za miarodajną), że wciąż jesteśmy zdziwieni zwycięstwami młodych tenisistek.
  Mój krótki komentarz może jedynie wskazywać na zadziwiająco nietypowe miejsce w tym zestawieniu Simony. Dobrze się stało, że wreszcie wywalczyła te swoje zasłużone tytuły, bo wniosek nasuwający się sam przez się po rzuceniu okiem na to zestawienie jest oczywisty – o kolejne tytuły będzie obecnie tenisistkom z nieco starszej szkoły bardzo, bardzo trudno.

  Przy kolejnych kawach - subiektywnie o triumfie Igi.

 • Harry. lubi Komentarz

  Brawo Pani Świątek !!!

 • Harry. lubi Komentarz

  Nic szczególnego co by jakoś odbiegało od jej normy nie wyprawiała. Była po prostu starą dobrą Madzią :)

 • Harry. lubi Komentarz

  Przyjemny i całkiem ciekawy meczyk Niewydarzonego Jelonka w parze z Wierką Zwonariową. Dały radę Vice i Muszce, ale łatwo nie było ;).

 • Harry. lubi Komentarz

  Nie ja... to na tt ktoś ;)
  W rzeczywistości katalonskie "Nadal" to chyba nasze "Boże Narodzenie" :)

 • Harry. lubi Komentarz

  Iga! Pink Floyd i Santana? No proszę. Nawet za to cię lubię.

 • Harry. lubi Komentarz

  Shine on you crazy diamond!

 • Harry. lubi Komentarz

  Ta operacja to raczej znak, że ktoś uznał, że jest jeszcze coś do zrobienia. Jasiek był z tym lekarzem w kontakcie od stycznia, pewnie wirus opóźnił operację.. Musimy być dobrej myśli, Harry! Jasiu to twardziel. Dawaj znać, jak coś wyłapiesz i ja odwrotnie też nadam komunikacik, ok?

 • Harry. lubi Komentarz

  Wiecie, że jak "Świątek" się przetłumaczy na kataloński to wychodzi "Nadal" ? ;)
  Spróbujcie w tłumaczu googlowym :P :)))

 • Harry. lubi Komentarz

  ;)
  Niechby on pogadał w końcu z tą dziewczyną jak Mistrz z Mistrzynią! Bo mu tam zadzwonię!

 • Harry. lubi Komentarz

  No więc pogooglałam i sprawy się mają tak, że pod koniec sierpnia Jasiu miał trzecią operację kolana, tym razem w Szwajcarii. Operował go ten sam chirurg, który leczył Rogera i Stana. Wawrinka zresztą spotkał się z Jasiem po wypisie ze szpitala – w internecie jest ich piękna fota z jakiejś knajpki :) Jasio utrzymuje, że zamierza wrócić bez względu na wszystko, bo jego rodzice nigdy go nie oglądali na żywo w dużym turnieju. Mówi: "Przez tyle lat grałem z bólem nadgarstka, mogę grać z bólem kolana". Mimo wszystko, niech go nie boli..

 • Harry. lubi Komentarz

  Tez czekam,czekam i czekam na Delpiaka.......... :(((

 • Harry. lubi Komentarz

  Klasa polega na tym aby umieć przegrać

 • Harry. lubi Komentarz

  To ja się od razu zapisuję :D

 • Harry. lubi Komentarz

  Nie liczenie w tabeli ogólnej jest najbardziej czasochłonne, tylko generowanie tych list kolejności, szczególnie na smarcie.
  >>> poprzez system literkowy i pewne doświadczenie, ten typerek naprawdę nie zabiera aż rak dużo czasu. No ok, godzinę dziennie przez dwa tygodnie trwania turnieju trzeba poświęcić... Ale te ostatnie dwa razy naprawdę nieźle i szybko poszło. Ogarniam to w sumie i tak jeden etap na 2 miesiące mogę spokojnie prowadzić, w sumie 6.
  W planie na 2021 mam:
  1. AO
  2. IW
  3. RG
  4. Wimbl > tu potrzebowałbym wsparcia bo planuję urlop w tym czasie
  5. Igrzyska Olimpijskie
  6. USO
  7. WTA finals (w końcu muszą się przecież odbyć)
  >>> Poza tymi 6cioma "moimi" bardzo chętnie "rozdałbym"
  Miami
  Madryt
  Rzym
  Pekin
  Dohę

 • Harry. lubi Komentarz

  Ej, Harry, nie traćmy nadziei!

 • Harry. lubi Komentarz

  BZR'a poprawiać nie będę. :)

 • Harry. lubi Komentarz

  Być może. Jednak Delpo jest tak samo kochany jak Rafa! Uwielbiam ich mecz na Wimblu. Serio, nawet gdyby Rafa to przegrał. Kwintesencja gry fair i piękna tego sportu.
  Też mi go brak. Dzięki za miłe słowa.