Przeciwnik Orlen Wisły Płock stracił pozycję lidera w rumuńskiej lidze

W weekend w Rumunii odbyły się mecze 8. kolejki miejscowej ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Szlagierem tej serii spotkań było starcie mistrza kraju, HCM Constanţa z aktualnym liderem rozgrywek ligowych, czyli UCM Reşiţa. Kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami niezłego pojedynku.

Wojciech Święch

Mecz ten lepiej rozpoczęli gospodarze. Po rzutach Alexandru Gheorghe Sabou oraz Daniela Mureşana zespół HCM Constanţa prowadził 2:0. Jednak przyjezdni bez problemu doprowadzili do remisu. Potem spotkanie stało się bardzo wyrównane. Obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze w obronie (grały systemem 5:1). Pierwsza połowa pojedynku zakończyła się wynikiem 10:10.

Zaraz po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. W 36. minucie było 14:11 na ich korzyść. Jednak cztery minuty później był znowu remis - 15:15. Na osiem minut przed końcem meczu ekipa HCM Constanţa wypracowała przewagę dwóch goli (20:18). Nie załamało to szczypiornistów UCM Reşiţa, którzy z determinacją dążyli do zdobycia przynajmniej jednego punktu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 21:21.

W klubie z Banatu najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym w starciu z HCM Constanţa okazał się Alexandru Stamate, który rzucił 5 bramek. Jednak w drużynie przyjezdnych bohaterem meczu był golkiper Levente Szabo, będący obecnie w wysokiej formie. Zespół trenera Gligorego Czariego zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli ligowej.

HCM Constanţa - UCM Reşiţa 21:21 (10:10)