Trinity and Tsar - komentarze

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Paweł Kapusta: Polska piłka w agonii. Na szczęście PZPN stać na ładny, pogrzebowy wieniec (komentarz)

  PZPN powinien koordynować szkolenie i przeznaczać na nie środki.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Paweł Kapusta: Polska piłka w agonii. Na szczęście PZPN stać na ładny, pogrzebowy wieniec (komentarz)

  Zgadzam się z tezami redaktora Pawła Kapusty - tak dalej być nie może,

  Możliwości polskich klubów są ograniczone, o czym Paweł Kapusta wyraźnie pisze . To polska ekstraklasa jest dostarczycielem piłkarzy do kadry jeżeli jej kondycja będzie słaba, to kondycja naszej kadry będzie słaba. I jeżeli tak będzie dalej, czyli nic nie zmieni się, to nasza reprezentacja zaliczy znowu spadek w rankingach, a o awansach na Mistrzostwa Świata czy Europy trzeba będzie znowu bardzo długo czekać. na mundial w Rosji czekaliśmy 12 lat - kto wie czy przed nami nie zaczyna się okres smuty. Mundial w Rosji pod wieloma względami był ciekawy - to było zwycięstwo młodości nad rutyną - upadły gwiazdy Ronaldo i Messiego - pojawiła się młodzież zwłaszcza objawienie Mbepe.

  Zbigniew Boniek musi odejść, nie tylko on zresztą - głowy muszą polecieć. Fiasko mundialu, nie może być tak, że to tylko Adama Nawałka składa dymisję a ona jest przyjęta. Adam Nawałka za wszystko nie odpowiada i nie może podpowiadać w myśl zasady tak krawiec kraj jak mu materii staje. Dotychczasowe dokonania Bońka,nie jako piłkarza, nie predysponują o do tego,aby zajmował tak wysokie stanowisko w związku na stanowisku prezesa PZPN. W związku nadal są osoby , czy działacze którym należałoby definitywnie podziękować. Nie wszystko zależy od klubów, systemu szkoleń, ale od tego jaką mamy pozycję w FIFA czy UEFA. Redaktor zwraca uwagę na poziom naszej ligi, dlaczego do tej pory nikt nie rozliczył pomysłodawców wyłaniania mistrza polski w systemu grup mistrzowskich i spadkowych jako podgrupy w Ekstraklasie. Ten system wyłania stworzył swoisty dualizm mistrzowski - gdyby przełożyć wyniki (na tyle ile jest to możliwe) na stary system - Mistrzem byłaby Jagiellonia, wbrew ligowej rzeczywistości mistrzem została Legia. Idę dalej, lubię Jagiellonię - jednak Jagiellonia Białystok była zawsze w drugiej lidze, stosunkowo niedawno awansowała do Ekstraklasy i gra wręcz rewelacyjnie i to klub który był skazany na pożarcie. Za sukcesem Jagiellonii bez wątpienia stoi praca z młodzieżą, ona zawsze była bardzo dobra. Powiem przewrotnie to nie Jagiellonia gra dobrze, to Legia gra słabo poniżej swoich możliwości.


  Barometrem kondycji polskiej piłki jest postawa Legii Warszawa i Górnika Zabrze. O Legii można co nie co napisać, o Górniku mniej. Od prawie 30 lat Górnik Zabrze nie zdobył mistrzostwa Polski, co gorsza został nawet zdegradowany z Ekstraklasy do pierwszej ligi (potocznie do drugiej ligi). Przed laty rywalizacji tych drużyn elektryzowała kibiców, skutkiem tej rywalizacji był wysoki poziom naszej piłki - te drużyny zawieszały zawsze wysoka poprzeczkę - nawet jak nie zdobywały mistrzostwa i pucharu, to mistrz spoza tej dwójki musiał być naprawdę dobry. W tym miejscu nie można umniejszać zasług innych klubów. W każdej silnej lidze europejskiej są zawsze prymusi - dwie, trzy drużyny które rządzą i dzielą w sposób niepodzielny np. Ajax, Feyenoord i PSV w Holandii. Barcelona i Real w Hiszpanii itd.

  Jak jest teraz? Poziom ligowy jest wyrównany, tylko jest to równanie do dołu - wystarczy porównać tabele strzelone i stracone gole w ekstraklasie czy np. w Premier Ligue. W polskiej lidze najlepsze drużyny strzelają nie więcej jak 50 goli na sezon w Lidze Hiszpańskiej Barcelona i Real miały tych goli strzelonych prawie 100. nie licząc goli strzelonych w Lidze mistrzów. Na to zwrócił uwagę jeden z telewizyjnych komentatorów - i trudno nie przyznać mu racji - niewiele ponad pięćdziesiąt goli wystawia słabą laurkę naszym napastnikom i pomocnikom. Tacy zawodnicy jak obecnie Lewandowski, czy wcześniej Boniek, Lato, czy np. Kowalczyk (Wojtek Kowalczyk w latach dziewięćdziesiątych uchodził za wielki talent i wielką nadzieje polskiej piłki) pojawiają się rzadko. Jeżeli chodzi o zawodników światowej klasy jest ich na całym świecie niewielu.


  Prawdziwym przekleństwem polskiej piłki był sukces na Euro 2016 r. - to brzmi jak żart, ale jest to niestety do bólu prawdziwe. Temu sukcesowi towarzyszyło lukrowanie smutnej ligowej rzeczywistości. Po występie naszych panowało przekonanie, że ta drużyna będzie rozwijać się, jednak w eliminacjach do Mistrzostw świata pojawiły się schody - najpierw szczęśliwy remis z Kazachstanem - chociaż ten mecz mógł skończyć się przegraną. Dość wysoka przegrana z Danią - 4 cztery do zera. Jednak awansowaliśmy raz remisując i przegrywając. Faktycznie awansowaliśmy, wbrew boiskowej rzeczywistości. Towarzyszyło temu ogromne lukrowanie rzeczywistości, że ta kadra ma potencjał na ćwierćfinał a może nawet i finał - teraz zaczyna szukanie się winnego.

  Autor tego artykułu pisze o systemie szkoleń - no właśnie, kto ma szkolić naszych piłkarzy trenerzy - a kto ma doskonalić ich umiejętności? Efekt jest taki, że polska Ekstraklasa jest niewydolna jeszcze parę lat temu Legia grał w Lidze Mistrzów i jak na ówczesne realia prezentowała się przywozicie również inne drużyny w lidze Europy spisywały się nieźle. W każdym bądź razie wydawało się, że coś drgnęło, że idzie na dobre. Zwłaszcza, że kadra zaczęła od mocnego uderzenia wygrywając w eliminacjach z aktualnymi mistrzami świata Niemcami. Można było odnieść wrażenie, że nasza ligowa rzeczywistość, nasze drużyny eksportowe złapały wiatr w żagle i po słabych występach zaczęły grać. Sytuacja kiedy poziom ligowy jest wysoki, a czołowe drużyny grają dobrze w pucharach jest stanem pożądanym, wręcz koniecznym - tylko silna liga może dostarczyć świetnych piłkarzy.

  Polska ligowa rzeczywistość jest inna. Przykładem może być Robert Lewandowski, obecnie jeden z czołowych napastników świata. Czy Robert Lewandowski zdoiłaby rozwinąć talent w polskiej lidze? Wątpię, niestety w naszej lidze jest różnie, kto wie czy byłby kolejnym straconym talentem. Całe szczęście, że nasi piłkarze pokroju Lewandowskiego mogą rozwijać się w zachodnich klubach, szkoda, że nie w polskich. Pólfinał Legii Warszawa z Manchesterem United z 1991 r. to ostatni znaczący sukces drużyny klubowej z Polski - co prawda nie było pucharu ale wyeliminowanie Sampdorii Genui w ćwierćfinale (mistrza Włoch) w tamtym okresie było nie lada wyczynem.

  Na czym polega problem naszej piłki - nasze drużyny nie walczą o nic w pucharach - wyjazd na mecze eliminacyjne do dalekich krain takich jak Azerbejdżan czy inny koniec Europy jest kosztowny i w zasadzie nie przynosi żadnych profitów. Droga eliminacji do Ligi Mistrzów a nawet Ligi Europy jest długa. Kwalifikacje do ligi mistrzów dyskryminują mistrzów krajów Europy Środkowej - tutaj mamy do czynienia z sytuacją - mistrz, i wicemistrz Hiszpanii mają automatyczny awans, drużyny z trzeciego i czwartego miejsca walczą w eliminacjach i to też nie od początku. Mistrz Polski bez względu kto nim będzie nie mając pewności czy awansuje nie będzie inwestował w dobrych piłkarzy. Swego czasu mieliśmy do czynienia z taką sytuacją - po zdobyciu mistrzostwa Polski ŁKS Łódź zaczął sprzedawać swoich piłkarzy. Mistrz Polski przed konfrontacją z wicemistrzem Anglii Manchesterem United zaczął sprzedawać swoich najlepszych piłkarzy, nie towarzyszyło temu spektakularne zwolnienia - brzmi to dziwnie - ale z taką potęgą mistrz Polski był bez szans. Nie jest tajemnicą, że nasze drużyny gdyby miały zagrać w najsilniejszych ligach europejskich przy tej kondycji sportowej nie dałyby rady utrzymać się. jednak z drugiej strony dopuszczenie do rywalizacji i o Lige Mistrzów zespoły z czwartego miejsca jest krzywdzące dla mistrzów takich krajów jak Polska. Ten system Ligi Mistrzów sprawia, że potentaci są bardzie bogaci a biedni bardziej biedniejsi.mając gwarantowany start w lidze Mistrzów można planować transfery rozwój itd. Mając perspektywę kwalifikacji - mamy niepewność i prawie 100 procentowe ryzyko, że nie awansujemy - i to jest bardzo ważny powód dlaczego nasze kluby są słabe. Tutaj nie zgodziłbym się z redaktorem, że nasi piłkarze zarabiają dużo, - na warunki polskie może i tak, ale na europejskie nie jest to żadna rewelacja. W polskich klubach nie ma pieniędzy na zatrzymanie najlepszych dlatego emigrują oni do innych lig a sprzedanie najlepszego zawodnika do innej drużyny skutkuje tym, że trzeba go kimś zastąpić, co nie jest zadaniem łatwym. System rozgrywek ligi mistrzów konserwuje stary układ w europejskiej piłce klubowej, czyli sankcjonuje tzw. grupę g14. Jeszcze parę lat temu Legia miała dwa razy Ligę mistrzów - odwołanie Celticu Glasgow i kuriozalny powód sprawił, że Celticowi przyznano mecz walkowerem przez co Legia nie zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów , szkoda tego awansu.


  Jakakolwiek zmiana czy próba radykalnej zmiany w PZPN spotyka się z ostrym sprzeciwem FIFA. Pod szantażem FIFA ówczesny minister sportu Jacek Dębski ugiął się i nie zrobił czystki w PZPN. I to był błąd. FIFA nie odważyłaby się na takie kroki jak zawieszenie wszystkich polskich drużyn w meczach o mistrzostwa, pucharach i towarzyskich - na wszystkich szczeblach.

  W PZPN chyba do tej pory panuje przekonanie, że selekcjoner jest Bogiem i panem i siła sprawczą wszystkiego. Adam Nawałka - czas w końcu z tym skończyć. Oczywiście zmiana Zbigniewa Bońka nic nie zmieni, jeżeli nie zmieni się tego całego towarzystwa, którzy tworzą system polskiej piłki. Odbudowa polskiej piłki w oparciu o nasz kapitał może okazać się niemożliwa, ta odbudowa trwa od wielu lat co najmniej od 1986 roku a mimo to w dalszym ciągu nie jest dobrze - a oliwy do gnia dolała porażka Legii.


 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Neymar ucina spekulacje. "Zostaję w Paryżu"

  Mbepe strzelał ważne i kluczowe bramki dla Francji . Jeden z dziennikarzy - porównał debiut Mbepe do debiutu Pele - kto wie czy nie jest to trafne porównanie. Obaj panowie byli w podobnym wieku, ich talent objawił się w kluczowych meczach - Mbepe błysnął w meczu z Argentyną, świetnie zagrał w finale z Chorwacją. A Neymar cóż - potykał się o wiatr.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Neymar ucina spekulacje. "Zostaję w Paryżu"

  Barcelona sprzedając Neymara za ponad 220 mln Euro zrobiła interes życia. Neymar jest najbardziej przereklamowanym piłkarzem świata. Pogłoski o transferze, powstają wbrew jakiejkolwiek logice, jeżeli ktoś tyle płaci za zawodnika to nie po to aby go sprzedać, tym bardziej, że żaden z wielkich nie da za niego takich pieniędzy. Chyba, że właściciele PSG przejrzeli na oczy, że przepłacili niemiłosiernie za słabego Neymara.

  Ta sytuacja przypomina sytuację Ronaldo po zdobyciu Ligi Mistrzów. On powiedział coś takiego, że lata spędzone w Realu były latami najlepszymi dla niego w karierze piłkarskich. od razu piłkarz zaczął tłumaczyć się, że jego słowa zostały opatrznie zrozumiane. Ronaldo po niezbyt udanych Mistrzostwach Świata jest już w Juventusie - tak więc spekulacje na temat jego odejścia były prawdziwe. W pięciu ostatnich latach Ronaldo zdobył cztery Puchary Ligi Mistrzów, trzykrotnie uznany był za najlepszego piłkarza świata - wątpliwe aby Ronaldo powtórzył te sukcesy w Juventusie. Tak więc Ronaldo podjął zagrywkę Pijarowską polegającą na tym, ze on nie odchodzić z Realu - w sytuacji kiedy jego dni były już policzone i to nie w tym sezonie, ale kiedy trenerem został Zidane. Można śmiało powiedzieć, ze kiedy przyszedł Zidane Ronaldo zaczął grać lepiej, do tego Portugalia zdobyła bardzo szczęśliwie mistrzostwo Europy w 2016 nie wygrywając meczu w grupie szczęśliwe wygrywając konkurs rzutów karnych z polską. W tym miejscu ciekawy był przebieg finału Mistrzostw Europy - w momencie kiedy Ronaldo zszedł z boiska - zobaczyliśmy inną Portugalię, grającą ładniej, lepiej przede wszystkim skuteczniej na tle nieporadnej Francji. i tak samo z Neymarem - mija dwa lata, od jego transferu, pozostają duże oczekiwania a tu nic - te pogłoski kto go kupi i za ile - to nic innego jak pijar, ale sondowanie rynku i opinii w środowisku piłkarskim - to świadczy o tym ,że właściciele PSG tracą cierpliwość.

  Porównajmy Ronaldo z Brazylii (ten wielki i jedyny) z Neymarem wypadają słabo. Ronaldo był tym liderem który dwukrotnie doprowadził Brazylię do finału Mistrzostw Świata (w 1998 r, finał w 2002 r. mistrzostwo), przypomnijmy tylko ,że Ronaldo był piłkarzem, który czesto ulegał kontuzjo i z tego powodu miał długie przerwy w grze. On nie wywracał sie artystycznie jak Neymar, i udawał uraz tylko - rzeczywistsze go miał - a mimo to umiał dojść szbko do wielkiej formy.

  Ten transfer nie zostanie powtórzony przez żaden z największych klubów. Ewentualny transfer Neymara wyniesie niewiele ponad 100 mln. - nie więcej. Mistrzostwa Świata pokazały jakim zawodnikiem jest tak naprawdę Neymer, przewraca się udaje jakiś uraz mnóstwo aktorstwa i zero gry. Mecz z Belgią, który Brazylia powinna wygrać w cuglach, przegrała będac zdominowaną przez cały mecz. Dopiero Bramka kontaktowa Brazylii zdestabilizowała grę, jednak nieznacznie. wielka gwiazda Neymar nie istniał . Tak chwalona Belgia dość gładko przegrała z Francją - i to może świadczyć o sile Brazylii i jej czołowego frontmana. Widząc co wyprawia Neymar na boiskach Rosji, zwłaszcza przez jego właścicieli. widać, że jego czas w PSG kończy się. Jęzeli PSGbędzie miało w miare udany sezon sprzedadzą Neymara.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Zbigniew Boniek: W reprezentacji brakowało entuzjazmu, ognia i poczucia jedności

  Zbigniew Boniek powinien podać się do dymisji, nigdy nie powinien zostać prezesem PZPN w myśl zasady wszyscy siedzimy na tej samej gałęzi. Adam Nawałka nie może odpowiadać za wszystko. Powodów jest wiele - chociażby to co mówił w wywiadzie z Sebastianem Milą. Piłkarsko nie jesteśmy potęgą, ten występ mógł być lepszy - szkoda głupio przegranego meczu z Senegalem, co miało wpływ na fatalną postawę z Kolumbią.

  Błędem było przyjęcie dymisji Adama Nawałki - nie wyszedł ten mundial, ale można było poczekać do jego zakończenia, a w międzyczasie dokonać analizy. Joachim Loew będzie selekcjonerem do 2022 r. , u nas jest inaczej. Decyzja Adama Nawałki była zrozumiała, ale gdybym był prezesem jego prośbę o dymisję wrzuciłbym do kosza. To nie kto inny jak Adam Nawałka wydobył nasza piłkę z kolejnej zapaści.

  Co teraz będzie? Przerobiliśmy podobną sytuację po Jerzym Engelu. Jak było i co było? Czy następca Nawałki utrzyma dotychczasowy poziom reprezentacji?

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Andrzej Iwan krytykuje Roberta Lewandowskiego. "Powinien natychmiast oddać opaskę"

  To nie jest tak, że to tylko polscy dziennikarze krytykują Lewandowskiego, zmasowana krytyka poszła również ze strony Niemiec, zwłaszcza po słabej końcówce sezonu (półfinał z Realem Madryt). Z formą Lewandowskiego, a może umiejętnościami jest coś nie tak. Osobiście nie podobała się wypowiedź Lewandowskiego po meczu z Senegalem o jakości - ta wypowiedź nie mogła podobać się reszcie drużyny. Andrzej Iwan porusza kwestię tego co sie dzieje w drużynie, ten artykuł porusza kwestię trupów w szafie. nastroje w drużynie musiały byc naprawdę nietęgie - bo z Kolumbią była totalny kataklizm.

  Sprawa Lewandowskiego ma dwie strony - nas drażni słaba postawa Roberta Lewandowskiego. Ale Hejterzy nie zdają sobie sprawy, że Robert gra o bardzo wysoką stawkę. Jednakże, nie zmienia to faktu, że taka gra nie promuje Lewandowskiego.

  Oczywiście zgadzam się z Andrzejem Iwanem. Dodam tylko, że już na poprzednich Mistrzostwach Europy coś było nie tak z formą Lewandowskiego. To Gole Kuby Błaszczykowskiego i świetna gra Błaszczykowskiego na Euro 2016 sprawiły, że zagraliśmy w ćwierćfinale i niewiele zabrakło aby zagrać w półfinale Z Walią i nawet w finale. To był najlepszy występ naszej reprezentacji była realna szansa na finał.

  Dla krytyków Andrzeja Iwana - Andrzej Iwan może poszczyć się brązowym medalem Mistrzostw Europy do lat 18-tu, Srebrny medal na Mistrzostwa Świata na Mundialu w Hiszpanii 1982 r. Dużo czy mało - kontuzje - to była zmora Andrzeja iwana na mistrzostwach. Kontuzja wyeliminowała go z Mundialu w meksyku w 1986 R. . Dorobek Reprezentacyjny Andrzeja Iwana jest znacznie większy niż Lewandowskiego .


  ZABRAKŁO KUBY BŁASZCZYKOWSKIEGO - JAK KLUCZOWYM ZAWODNIKIEM ON JEST TO MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ NA EURO 2012 r TO JEGO POSTAWA W MECZU Z ROSJĄ DAŁA NAM REMIS. NA EURO 2016 DZIĘKI WSPANIAŁEJ GRZE BŁASZCZYKOWSKIEGO I JEGO GOLOM ZAGRALIŚMY W ĆWIERĆFINALE - BYŁA SZANSA NA PÓŁFINAŁ Z WALIĄ A NAWET FINAŁ. ALE TO BYŁ TYLKO JEDEN GOL LEWANDOWSKIEGO. mecz z Senegalem nie był wcale taki zły, ta druga bramka dla Senegalu została zdobyta w dziwnych okolicznościach strzelił ją zawodnik który dopiero co wszedł w czasie akcji na boisko.

  Przed Mundialem dużo mówiło się i nawet teraz mówi się o ewentualnym transferze Lewandowskiego do Realu. Dzisiaj wiadomo, że Real raczej na pewno sprzeda Ronaldo, że zeszłoroczne 40 mln Euro na transfery to nie przypadek - Real szykuje się do spektakularnego transferu, który wszystkich zwali z nóg - na celowniku jest Harry Kane. Jaki wpływ ma gra na Mundialu a transfer - przekonał się o tym Luis Suarez to jego dobra gra na poprzednim mundialu sprawiła, że jego cena mocno poszła do góry i przeszedł do Barcelony.

  Rober Lewandowski w końcówce sezonu jest bez formy, w jakieś dziwnej niemocy strzeleckiej, w półfinale Ligi Mistrzów nie strzelił żadnego gola - chociaż Real był do ogrania. na mistrzostwach świata nie strzelił żadnej bramki. mankamentem gry Lewandowskiego jest to, że jest mało skuteczny w ważnych meczach. To chyba jest aż nad wyraz widoczne dla łowców głów tzw. head hunterów. Gra na Mundialu wydaj mi się, że ostatecznie pogrzebała szanse Roberta Lewandowskiego na grę w którymś z czołowych klubów Europy.

  Wczoraj niemiecka prasa podała Info, że Lewandowski chce grać w Bayernie. Co jak co, ale Bayern dla wielu piłkarzy to jest marzenie. Jeżeli Lewandowski będzie w takiej formie to może stracić miejsce na ławce Bayernu.


 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Polska - Japonia: znamy skład

  Ja podziękowałbym Lewandowskiemu.

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Polska straciła szansę na historyczny sukces. Teraz czas na lata chude

  [b] Nie da się ukryć idą chude lata, być może nasza reprezentacja osiągnęła szczyt formy na Euro 2016 [b]

  To nie jest nic odkrywczego, szkoda tylko, ze niektórzy dziennikarze wróżyli świetny występ naszej reprezentacji. W gruncie rzeczy nasz zespól nie zagrał źle z
  Senegalem. Senegal był do ogrania i nie był to zły mecz. Dziwię się, że w meczu z Kolumbią Adama Nawałka uległ presji i wystawił dość eksperymentalne ustawienie, i były fatalne skutki. Na mecz z Kolumbią należało zdjąć Szczęsnego i od razu zastąpić go Fabiańskim i zagrać w takim ustawieniu jak z Senegalem. Efekt był taki, że nasza reprezentacja zagrał poniżej swoich możliwości. [b] Nie zmienia to faktu, że Robert Lewandowski zaliczył bardzo słaby występ[b]

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Kto zastąpi Adama Nawałkę? Siedmiu kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski

  KTO ZASTĄPI BOŃKA!!!!???? BONIEK MUSI ODEJŚĆ - PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA SYSTEM WYŁANIANIA MISTRZA POLSKI - JAKAŚ GRUPA SPADKOWA, JAKAŚ GRUPA MISTRZOWSKA - NIGDZIE CZEGOŚ TAKIEGO NIE MA!!!! Rolą PZPN jest przygotowanie optymalnych warunków, nie tylko hotele, czy ośrodek szkoleniowy , ale całą otoczkę ligową będącą naturalnym rezerwuarem dla kadry.


  Polska Ekstraklasa jest po prostu niewydolna, nie gwarantuje zdolnym piłkarzom rozwinięcie skrzydeł. Testem polskiej Ekstraklasy jest Liga Mistrzów - tylko trzy razy nasze zespoły awansowały - dwukrotnie Legia i raz Widzew Łódź będący w w 2 lidze!!! Za kondycję polskiej piłki odpowiada Prezes PZPN - jak wygląda system szkolenia młodzieży, jak wygląda system szkolenia i i doskonalenia trenerów? Z czego Adam Nawałka ma wybierać?? Wielu zawodników od Euro 2016 niestety zaliczyło regres formy. Nie ulega wątpliwości, że Adam Nawałka wybrał najlepszych, tylko, że jego wybór był ograniczony.

  Warto skupić się na dwóch zawodnikach - Robert Lewandowski i jego transfer do Realu - chyba sam Lewandowski doskonale zdaje sobie sprawę, że z taką grą nie zagra w Realu, również i jego przyszłość w Bayernie nie rysuje się kolorowo. Tak jak w przypadku Jerzego Engela - kluczem do awansu był przebojowy Olisadebe, tak tutaj gra Lewandowskiego i tylko Lewandowskiego nie zachwycała. Zresztą, samo to, że Lewandowski nie miał dobrej prasy w niemieckich mediach - jest ogromnie zastanawiające. Kamil Glik i jego kontuzja - jak w ogóle mogło do tego dojść na pięć minut przed ogłoszeniem składu kadry?

  TYCH PYTAŃ DO ZBIGNIEWA BOŃKA JEST WIELE . Mijają dwa lata od Mistrzostw Europy - nasza reprezentacja na tych mistrzostwach odpadła w marnym stylu - bez walki i całkowicie bezradna i pogubiona.
  Co takiego stało się, że drużyna która jeszcze nie tak dawno była w stanie pokonać Niemców, walczyć o Mistrzostwo Europy nagle gra słabo wręcz bardzo słabo?

 • Trinity and Tsar napisał/a komentarz do Mundial 2018. Selekcjoner chciał odejść. Czas na włoskiego Adama Nawałkę

  Odsunąć Bońka i wielu działaczy od rządzenia polską piłką. W polskiej piłce nie ma jakości, tylko trzy razy nasze zespoły ligowe zagrały w Lidze mistrzów, w rozgrywkach pucharowych nie liczymy się. Gdyby nie zawodnicy grający w ligach zagranicznych z reprezentacją byłoby naprawdę źle.

  Jak wyglądają rozgrywki ekstraklasy? To kolejny eksperyment, który nie przynosi spodziewanych efektów. Tylko trzy razy polskie zespoły awansowały do ligi mistrzów - ostatni raz dwa lata temu po 23 latach przerwy!!!!! Trzeci występ na MS od 2002 r., tylko Euro 2016 nam dobrze wyszło - coś jest nie tak.