Bundesliga: Hamburger SV niespodziewanie przełamał kryzys (wideo)

Ciekawe i toczone w bardzo szybkim tempie spotkanie obejrzeli kibice na inaugurację 7. kolejki. Dotychczasowy outsider, Hamburger SV prowadzony przez tymczasowego trenera sensacyjnie pokonał na wyjeździe mający mocarstwowe plany VfB Stuttgart.

W tym artykule dowiesz się o:

Debiutujący na ławce trenerskiej Rothosen Rodolfo Cardoso kompletnie zaskoczył ekspertów i kibiców, wystawiając na prawym skrzydle 20-letniego Chińczyka, na co dzień zawodnika drużyny rezerw, Lan Zhi-Gina!

Spotkanie zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami od ataków Die Schwaben. W 18. minucie po "bombie" Zdravko Kuzmanovicia piłkę wypluł przed siebie Jaroslav Drobny i nie poradził sobie z dobitką Martina Harnika. Po 7 minutach mogło być 2:0, ale Austriak w dogodnej pozycji trafił tylko w słupek.

Z czasem nieoczekiwanie inicjatywę przejęli hamburczycy. Ich wysiłki przyniosły efekt po zmianie stron. Centrę Gokhana Toere z rzutu rożnego na gola zamienił Jeffrey Bruma przy wydatnej pomocy pechowo interweniujących Kuzmanovicia i Svena Ulreicha.

Goście poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie po przepięknym woleju z półobrotu Roberta Tesche. Faworyzowani gospodarze wcale nie rzucili się do ataków, a grę w dalszym ciągi prowadziło HSV. Heiko Westermann i spółka przede wszystkim rzadko mylili się w defensywie. Niewiele brakowało, by w końcówce Mladen Petrić z rzutu wolnego podwyższył na 3:1.

VfB Stuttgart - Hamburger SV 1:2 (1:0)

1:0 - Harnik 18'

1:1 - Bruma 51'

1:2 - Tesche 67'