Aż siedem goli w meczu Bayernu Monachium. Podniósł się po falstarcie

Piłkarze Bayernu Monachium zwyciężyli z ostatnim w tabeli Darmstadt 5:2, choć niespodziewanie jako pierwsi stracili w tym meczu gola. Nie próżnował Harry Kane i ponownie poprawił swoje statystyki indywidualne.

Bayern Monachium w rundzie jesiennej w 2023 roku Instagram / Bayern Monachium / Bayern Monachium w rundzie jesiennej w 2023 roku
Bayern Monachium awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów mimo porażki w pierwszym meczu z Lazio. W rewanżu faworyt rozprawił się bez problemu z Biancocelestimi i pośrednio doprowadził do dymisji trenera Maurizio Sarrego w Rzymie. Od piątku wiadomo, że następnym przeciwnikiem zespołu Thomasa Tuchela w europejskim pucharze będzie Arsenal FC. Na pewno nie jest przed rozpoczęciem dwumeczu na straconej pozycji.

Bawarczycy spróbują uratować sezon w Lidze Mistrzów, ponieważ szansa na obronę tytułu w Bundeslidze stała się niewielka. Już w poprzednim sezonie, dopiero rzutem na taśmę, Bayern wyprzedził Borussię Dortmund. Aktualnie ma pokaźną stratę do liderującego Bayeru 04 Leverkusen. Zanosi się na zmianę mistrza Niemiec po 11 sezonach panowania Bayernu.

W sobotę przeciwnikiem Bayernu był ostatni w tabeli Darmstadt. Szansa gospodarzy na utrzymanie się w Bundeslidze jest jeszcze mniejsza niż gości na zdobycie mistrzostwa Niemiec. Było ich stać na zaledwie zdobycie 13 punktów w 26 meczach. Bilans Darmstadt to dwa zwycięstwa, siedem remisów oraz 17 porażek. Na jakąkolwiek wygraną w meczu o stawkę czeka od 7 października, a w rundzie jesiennej przegrał z Bayernem 0:8.

Na początku spotkania w natarciu był Bayern, który chciał wcześnie nawiązać do meczu przeciwko Darmstadt w rundzie jesiennej. W 7. minucie Joshua Kimmich dostał podanie od Jamala Musiali i oddał groźne uderzenie. Piłka poleciała jednak w bramkarza Darmstadt.

Gracze Darmstadt nie chcieli tylko statystować wobec ataków Bayernu i od czasu do czasu starali się zbliżyć do bramki Manuela Neuera. W 28. minucie doszło do niespodzianki, ponieważ gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0. Tim Skarke uszczęśliwił kibiców na trybunach, którzy zaczęli mieć nadzieję na jeszcze większą sensację. Po dalekim wykopie bramkarza futbolówka znalazła się pod nogami Mathiasa Honsaka, a ten popisał się indywidualnym rajdem i wyłożył piłkę Timowi Skarke, który znalazł się sam na sam z Neuerem.

Bayern potrzebował tylko ośmiu minut na doprowadzenie do remisu. Thomas Tuchel i jego podopieczni odetchnęli z ulgą po strzale Jamala Musiali. Piłka trafiła do niego po podaniu Harry'ego Kane'a, a uderzenie po ziemi było tak dobre, że bramkarz Darmstadt tylko odprowadził je wzrokiem do sieci.

Bayern parł do tego, żeby zapewnić sobie prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie i postawił na swoim w doliczonym czasie. Harry Kane przypomniał o swoim instynkcie strzeleckim i zdobył gola na 2:1 z dośrodkowania Joshuy Kimmicha. Reprezentant Niemiec poradził sobie dryblingiem na boku boiska i kopnął piłkę w ostatnim momencie zanim ta opuściła boisko.

W 64. minucie gospodarze stracili dużą część nadziei na skrzywdzenie Bayernu. To dlatego, że piłka znalazła się po raz trzeci w bramce Darmstadt. Skierował ją tam ponownie Jamal Musiala. Bramki do wyniku 5:1 dokładali zmiennicy Serge Gnabry w 74. minucie oraz Mathys Tyl w doliczonym czasie, a rezultat na 2:5 ustalił jeszcze Oskar Vilhelmsson. Tym samym stanęło na siedmiu bramkach.

Po sobotnim meczu Harry Kane pozostaje zdecydowanym liderem w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Statystyki kapitana reprezentacji Anglii w meczach ligowych to 31 goli oraz siedem asyst. Drugi w rankingu jest Serhou Guirassy, a na trzecim miejscu Lois Openda.

Następnym przeciwnikiem Bayernu będzie Borussia Dortmund, więc zanosi się na duże wydarzenie. Z kolei Darmstadt zagra po przerwie reprezentacyjnej z VfL Bochum.