• Obrona Pottera

  Adresat: redakcja i moderacja "SportoweFakty" Szanowni Państwo, Państwa działania przekraczają już nie tylko granice dobrego smaku, ale również dobrych obyczajów oraz ram regulaminowych określonych przecież przez Państwa dla SportowychFaktów. Dziś usunęli Państwo konto jednemu ważniejszych z użytkowników (…)

  Więcej

 • SF Awards 2017 - Reaktywacja

   Copywrite: Potter Regulamin i informacje Ponieważ idea dorocznych nagród została zainicjowana przez ACElinę (Lady) i Paper Monster na blogu ACEliny, która od ponad miesiąca nie ma dostępu do swojego konta i nie ma możliwości ingerencji w treść swojego bloga, uzgodniłam z nią, że sfinalizuję zabawę. (…)

  Więcej

 • Życzenia Świąteczno-Noworoczne - tym razem ciut lżejsza muza....

  Drogie forumowe Koleżanki i Koledzy,W tym roku króciutko i bardziej "rozrywkowo"!Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia - przede wszystkim zdrowia dla Was i Waszych bliskich. Umiejętności cieszenia się tym, co nam życie przynosi i wiele miłości bliźniego w Was i (…)

  Więcej

 • Muzyczne pozdrowienia w dniu Świętego Mikołaja AD 2017

  Najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia w Dniu Świętego Mikołaja! Zamiast prezentu, odrobina muzyki - "Apolytikion of Our Holy Father Nicholas" Johna Tavenera. Sir John Kenneth Tavener (28 I 1944 r. – 12 XI 2013 r.), to brytyjski kompozytor - jeden z najbardziej znanych i cenionych przedstawicieli (…)

  Więcej

 • Czarna lista Vivendi (tych co znikają, choć nie powinni)

  Aktualna czarna lista Vivendi (tych co znikają, choć nie powinni): 1. Marzami 2. Seb Glamour 3. Harry 4. Crush Warunek usunięcia z czarnej listy - skuteczne pojawienie się na nowo i nie zrywanie kontaktu.Kandydat: Fazzi (ostatnio coś długo milczy)Wieczny podejrzany: Szaki (mam nadzieję, że teraz niczego (…)

  Więcej

 • OFF TOPIC!!! PRYWATA!!! - proszę Was o radę

  Kochani, Ten blog to kompletna prywata i moja gorąca prośba o radę. Potrzebuję opinii "zwykłych" ludzi, a nie specjalistów od muzyki współczesnej..... Niedługo będzie ślub w rodzinie i trzeba dobrać trochę muzyki. Doradźcie proszę, co będzie najlepsze/najfajniejsze dla młodych ludzi (oczywiscie pamiętając, (…)

  Więcej

 • Wiosna

  W podziękowaniu za piękne i miłe życzenia odrobina wiosennej muzyki. "Wiosna" Vivaldiego, to wybór oczywisty i utwór znają wszyscy, więc jedyne co mogę zrobić to zaprozentować dwa niecodzienne wykonania (drugi to współczesna reinterpretacja całego cyklu Vivaldiego). Jeszcze jeden słynny Włoch napisał (…)

  Więcej

 • Zamiast Walentynki - 2017 - Penderecki!

  Dziś krótko i przewrotnie, bo czasu niewiele a Krzysztof Penderecki kojarzy się mało "walentynkowo", ale z małym poślizgiem trzeba uczcić kolejną nagrodę Grammy dla Polaka! Pendereckiego nie muszę przedstawiać, raczej każdy kojarzy jego awangardową drogę muzyczną przez ostatnie dziesięciolecia. Nie (…)

  Więcej

 • AO 2017 kreacje - odpowiedź dla Marzami

  Rzeczywiście, to jedna z najlepszych kreacji "noworocznych" (sukienka Sereny Williams). Nieźle też przy niej wyglądają "zarękawki".http://www.womenstennisblog.com/wp-content/uploads/2017/01/Serena-Williams-Australian-Open-2017-Nike.jpg Ale chyba najbardziej podobała mi się sukienka Acis, w której grała (…)

  Więcej

 • Na Dzień Niepodległości - muzyczna dedykacja

  Muzyczne motywy Polski i troski o jej niepodległość w czasach niewoli, to domena nie tylko polskich kompozytorów, ale równiez wielkich twórców muzyki powszechnej. Chyba najbardziej znany utwór upamiętniający naszą ojczyznę, to Uwertura Koncertowa "Polonia" Ryszarda Wagnera (1813-1883). Ukończona w 1936 (…)

  Więcej