• SF Awards 2017 - Reaktywacja

   Copywrite: Potter Regulamin i informacje Ponieważ idea dorocznych nagród została zainicjowana przez ACElinę (Lady) i Paper Monster na blogu ACEliny, która od ponad miesiąca nie ma dostępu do swojego konta i nie ma możliwości ingerencji w treść swojego bloga, uzgodniłam z nią, że sfinalizuję zabawę. (…)

  Więcej

 • Życzenia Świąteczno-Noworoczne - tym razem ciut lżejsza muza....

  Drogie forumowe Koleżanki i Koledzy,W tym roku króciutko i bardziej "rozrywkowo"!Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia - przede wszystkim zdrowia dla Was i Waszych bliskich. Umiejętności cieszenia się tym, co nam życie przynosi i wiele miłości bliźniego w Was i (…)

  Więcej

 • Muzyczne pozdrowienia w dniu Świętego Mikołaja AD 2017

  Najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia w Dniu Świętego Mikołaja! Zamiast prezentu, odrobina muzyki - "Apolytikion of Our Holy Father Nicholas" Johna Tavenera. Sir John Kenneth Tavener (28 I 1944 r. – 12 XI 2013 r.), to brytyjski kompozytor - jeden z najbardziej znanych i cenionych przedstawicieli (…)

  Więcej

 • Czarna lista Vivendi (tych co znikają, choć nie powinni)

  Aktualna czarna lista Vivendi (tych co znikają, choć nie powinni): 1. Marzami 2. Seb Glamour 3. Harry 4. Crush Warunek usunięcia z czarnej listy - skuteczne pojawienie się na nowo i nie zrywanie kontaktu.Kandydat: Fazzi (ostatnio coś długo milczy)Wieczny podejrzany: Szaki (mam nadzieję, że teraz niczego (…)

  Więcej

 • OFF TOPIC!!! PRYWATA!!! - proszę Was o radę

  Kochani, Ten blog to kompletna prywata i moja gorąca prośba o radę. Potrzebuję opinii "zwykłych" ludzi, a nie specjalistów od muzyki współczesnej..... Niedługo będzie ślub w rodzinie i trzeba dobrać trochę muzyki. Doradźcie proszę, co będzie najlepsze/najfajniejsze dla młodych ludzi (oczywiscie pamiętając, (…)

  Więcej

 • Wiosna

  W podziękowaniu za piękne i miłe życzenia odrobina wiosennej muzyki. "Wiosna" Vivaldiego, to wybór oczywisty i utwór znają wszyscy, więc jedyne co mogę zrobić to zaprozentować dwa niecodzienne wykonania (drugi to współczesna reinterpretacja całego cyklu Vivaldiego). Jeszcze jeden słynny Włoch napisał (…)

  Więcej

 • Zamiast Walentynki - 2017 - Penderecki!

  Dziś krótko i przewrotnie, bo czasu niewiele a Krzysztof Penderecki kojarzy się mało "walentynkowo", ale z małym poślizgiem trzeba uczcić kolejną nagrodę Grammy dla Polaka! Pendereckiego nie muszę przedstawiać, raczej każdy kojarzy jego awangardową drogę muzyczną przez ostatnie dziesięciolecia. Nie (…)

  Więcej

 • AO 2017 kreacje - odpowiedź dla Marzami

  Rzeczywiście, to jedna z najlepszych kreacji "noworocznych" (sukienka Sereny Williams). Nieźle też przy niej wyglądają "zarękawki".http://www.womenstennisblog.com/wp-content/uploads/2017/01/Serena-Williams-Australian-Open-2017-Nike.jpg Ale chyba najbardziej podobała mi się sukienka Acis, w której grała (…)

  Więcej

 • Na Dzień Niepodległości - muzyczna dedykacja

  Muzyczne motywy Polski i troski o jej niepodległość w czasach niewoli, to domena nie tylko polskich kompozytorów, ale równiez wielkich twórców muzyki powszechnej. Chyba najbardziej znany utwór upamiętniający naszą ojczyznę, to Uwertura Koncertowa "Polonia" Ryszarda Wagnera (1813-1883). Ukończona w 1936 (…)

  Więcej

 • Zamiast Walentynki

  Subiektywny wybór motywów miłosnych z historii muzykiJedną z piękniejszych kart muzycznych średniowiecza jest literatura muzyczna stworzona przez Trubadurów, Truwerów i Minnesingerów. Dzięki wynalezionym w średniowieczu formom notacji muzycznej, i tradycji ludowej niektórych regionów, możemy się dziś (…)

  Więcej