Pogoń zainaugurowała obóz zwycięstwem

Nadal bez porażki w okresie przygotowawczym pozostają zawodnicy Pogoni Szczecin. Na początek zgrupowania w Pogorzelicy Portowcy pokonali Torgelower SV (4:1), a dyspozycją strzelecką w tym meczu błysnął Adam Frączczak. Testowany na środku defensywy był reprezentant Trynidadu i Tobago.

Sparing został rozegrany w Niechorzu, w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zmagania utrudniał przede wszystkim gęsty śnieg, sypiący od pierwszego do ostatniego gwizdka. W przerwie biały puch musiały odgarnąć maszyny, aby w ogóle pozwolić zawodnikom na dokończenie spotkania.

Na placu gry szybciej odnaleźli się gracze Torgelower SV (V liga), którzy po błędzie defensywy Pogoni uzyskali prowadzenie już w 5. minucie. Po utracie gola, kontrolę nad wydarzeniami zaczęli przejmować Portowcy, jednak przez większą część pierwszej połowy brakowało im precyzji w sytuacjach strzeleckich.

Niekorzystna karta odwróciła się w 37. minucie, za sprawą skutecznego od początku okresu przygotowań Adama Frączczaka, który najpierw minął w polu karnym obrońcę, a następnie wpakował piłkę do siatki tuż przy słupku. Drugiego gola dla Pogoni zdobył Takafumi Akahoshi, który dobił wybronione chwilę wcześniej, uderzenie popularnego "Frąsiego".

Po zmianie stron koncert strzelecki kontynuował pochodzący z Kołobrzegu - Frączczak. Grający w ostatnich meczach kontrolnych na pozycji napastnika zawodnik skompletował hat-tricka w 49. i 70. minucie. Dorobek mógł być jeszcze okazalszy, jednak po godzinie zmagań piłkarz ten nie wykorzystał rzutu karnego.

Od pierwszego gwizdka meczu z Torgelower SV w barwach Pogoni był testowany pochodzący z Trynidadu i Tobago Mekeil Williams. 20-letni, środkowy obrońca ma za sobą występ i bramkę w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Ostatnio reprezentował lidera trynidadzkiej ekstraklasy - Connection.

Podopieczni Marcina Sasala rozpoczęli w czwartek zgrupowanie w nadmorskiej Pogorzelicy. Będzie ono poświęcone przede wszystkim przygotowaniu motorycznemu oraz treningom siłowym. Pogoń rozegra podczas obozu jeszcze jeden sparing, na zakończenie z Gryfem Wejherowo.

Pogoń Szczecin - Torgelower SV 4:1 (2:1)

Pogoń: Janukiewicz - Rogalski, Williams, Kucharski, Matuszczyk, Lewandowski, Edi Andradina, Akahoshi, Golla, Pietruszka, Frączczak.
Po przerwie zagrali: Fabiniak - Mandrysz, Rudol, Radler, Łuszkiewicz, Sobolczyk.

Adam Frączczak trafił do siatki już w trzecim zimowym sparingu Adam Frączczak trafił do siatki już w trzecim zimowym sparingu