NBA: Clippers zatrzymani przez Nuggets, bezbłędny Gallinari

W meczu na szczycie Konferencji Zachodniej Los Angeles Clippers, z dwoma świeżo wybranymi zawodnikami do pierwszej piątki Meczu Gwiazd, przegrali na własnym parkiecie z Denver Nuggets 91:112. Świetną partię rozegrał Danilo Gallinari, który zdobył 21 punktów, wykorzystując wszystkie pięć rzutów za trzy punkty.

Jacek Konsek

Clips doznali dopiero trzeciej porażki w Staples Center. Jest ona najwyższa w obecnym sezonie, mimo że po premierowej kwarcie gospodarze prowadzili 32:19. kolejne odsłony to jednak skuteczna gra zespołu z Kolorado, który tego dnia notował świetną skuteczność. Nuggets trafili 12 z 21 trójek, a nieomylny w tym elemencie okazał się Danilo Gallinari.

Wśród gospodarzy najlepiej spisał się duet Paul-Griffin, którego będzie można podziwiać od pierwszych minut w składzie Zachodu na Mecz Gwiazd. W Denver oprócz włoskiej strzelby bardzo zaprezentowali się obwodowi - Ty Lawson (18 pkt) oraz Arron Afflalo (15 pkt).

Dzięki tej wygranej Nuggets umocnili się na 3. miejsce w Konferencji Zachodniej i są jednym z największych objawień obecnego sezonu.

Dziesiątą porażkę w ostatnich dwunastu meczach zanotowali koszykarze New York Knicks. Tym razem w Madison Square Garden triumfowały Byki, a liderem gości był nie kto inny jak Derrick Rose, który wywalczył 32 punkty i 13 asyst. Gospodarzom nie pomógł najlepszy w sezonie mecz Amare Stoudemire'a, autora 34 oczek i 11 zbiórek.

- Od razu jak wchodziłem na parkiet, to oni byli przy mnie. Uwielbiam taką rywalizację, chciałbym żeby była każdego wieczoru - powiedział Rose, który został wybrany do wyjściowej piątki Wschodu na zbliżający się Mecz Gwiazd.

W końcówce nowojorczycy mieli kilka okazji na doprowadzenie do remisu i dogrywki. Chybił miedzy innymi Carmelo Anthony, zdobywa 26 punktów, partner Rose'a ze starting five Wschodu podczas ASG. W czwartej kwarcie Melo zdobył jednak tylko cztery oczka.

Bulls z bilansem 19-6 są  liderami Wschodu. Przed nimi pięć kolejnych meczów wyjazdowych. Knicks legitymują się bilansem 8-14 i wciąż czekają na powrót Barona Davisa, który ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.