• TRYBUNY

  Trybuny kreują zainteresowanie. Trybuny narzucają skład. Trybuny wielbią. Trybuny bywają bezlitosne. Trybuny maja humory, jak płeć piękna walcząca z hormonami.Na trybuny w Bydgoszczy najpierw się trzeba dostać.Dzisiaj łatwiej było wnieść kozika w nogawce, niż transparent z jakimkolwiek przesłaniem. (…)

  Więcej

 • Echa turnieju "Asy dla Tomasza Golloba"

  Za nami długo oczekiwany turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. Przy okazji niewątpliwie udanej akcji udzielenia pomocy naszemu Mistrzowi udało się zweryfikować kilka faktów.Po pierwsze wiodąca dyscypliną w Bydgoszczy jest żużel. Szanowni Państwo – proszę wskazać inną dyscyplinę, gdzie na zawody o czapkę (…)

  Więcej

 • Co dalej z projektem Nowy Stadion w Bydgoszczy?

  06.05.2017r. kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniach „Biało – Czerwone Pokolenie” i Pomagamy Polonii spotkali się z Prezesem ŻKS Polonia Bydgoszcz.Tematem rozmów były wątpliwości gromadzące się wokół projektu przebudowy Stadionu Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.Władysław Gollob skarżył się na obieg (…)

  Więcej

 • Pluralizm po bydgosku...

  W dalszym ciągu iskrzy na linii klub – zawieszeni zawodnicy.Kibice zdążyli już sobie ten fakt poukładać w głowie i kolejne odsłony tego smutnego teatru wywołują coraz mniej kontrowersji a zainteresowanie tematem stopniowo wygasa.Statystyczny fan klubu spod znaku Gryfa w zasadzie utwierdził się w przekonaniu, (…)

  Więcej

 • 94 Derby Pomorza

  Czasu jesiennego, to już jednak tradycja; Między dwa pobliskie miasty umarła prohibicja; Niejeden w głowę zachodzi, niejeden dziwuje; Iż przy jednym stole wilk i owca ucztuje;Który w owczej wełnie, a który ma zębiska? A może Krzyżak łagodny, a Gryf ma głowę wilczyska? Nie mi to rozsądzać, prawda jednak (…)

  Więcej

 • Echa I Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy na żużlu

  I Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy na żużlu za nami. Gratulacje dla zwycięzców, zarówno tych ścigających się na motocyklach, jak i tych którzy zmierzyli się z torem w biegu na 1920m. Chciałbym się jednak skupić w tym wpisie na aspektach pozaturniejowych, choć może nie do końca. Wpierw nasi wojownicy z (…)

  Więcej

 • Po spotkaniu z Władysławem Gollobem (uzupełnienie do zdjęć)

  Na wniosek kibiców zrzeszonych w Stowarzyszeniach Biało – Czerwone Pokolenie i Pomagamy Polonii, dnia 20.07.2016r. na Sportowej 2 odbyło się spotkanie mające na celu odniesienie się przez Prezesa ŻKS Polonia Władysława Golloba, do informacji prasowych przedstawianych przez p. Rafała Kuskowskiego z teamu (…)

  Więcej

 • Echa pojedynku Krosno - Bydgoszcz

  Wczorajsze spotkanie z krośnieńskimi Wilkami, poza wymiarem sportowym i niestety pozasportowym zaowocowało dwoma ciekawostkami:Pierwsza, to sportowa złość, która zastąpiła radość z tego, że kogoś tam „postraszyliśmy” i prawie się udało coś ugrać. Mimo, iż ugraliśmy „bonusa”, który może mieć niebagatelne (…)

  Więcej

 • Wspomnień czar - historia płonącego toru.

  Już kilka razy miałem się zabrać za temat „płonącego toru” ale z racji wieku brakowało mi bezpośredniej wiedzy. Do tematu wróciłem, gdy okazało się, że na pamiętnym meczu Polonia – Kolejarz była osoba, od której pierwszy raz usłyszałem, iż istnieje alternatywne rozumienie dla słowa „żużel” – moja matka (…)

  Więcej

 • Szukanie winnych po bydgosku...

  Do napisania słów kilku, pchnęły mnie coraz liczniejsze komentarze internetowe, subiektywnie podsumowujące dorobek i stan Polonii pod ?batutą? nowego właściciela naszego zasłużonego klubu.Do rozczarowania wynikami potyczek z zespołami będącymi w teorii w naszym zasięgu, fani najczęściej dokładają zarzuty (…)

  Więcej