wygugluj - komentarze

 • wygugluj napisał/a komentarz do Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Bogacz w pomiętej koszulce. Dobrze, że go wyrzucili (felieton)

  Pewnie wyjdzie za długi komentarz i wiele osób nie przeczytam, ale mimo wszystko podzielę się moimi kilkoma luźnymi przemyśleniami:

  1. "Dlaczego wpuszczono go do klubu?"

  Tak naprawdę, Stal Rzeszów A.D. 2018 nie miała wyboru. Po Łabudzkim alternatywą dla Nawrockiego był brak licencji. Teraz widać, że to było tylko odwlekanie nieuniknionego w czasie, ale wtedy nieskorzystanie z oferty takiego "zbawiciela" byłoby grzechem. Ponadto trzeba pamiętać, że Nawrocki spłacił długi "po Łabudzkim". Z punktu widzenia kibica, nie jest istotne skąd miał pieniądze - czy były jego, czy pożyczył, czy ukradł - to nie ma znaczenia. Faktem jest, że włożył trochę grosza na początku i wyglądało to nieźle.

  2. "Hejt"

  No to jest chyba jedna z niewielu rzeczy, w której z Nawrockim można się poniekąd zgodzić. Fala pomyj jakie wylano na całe środowisko rzeszowskie jest nie do ogarnięcią. I mówię o dziennikarzach pokroju Ostafa, który był do pewnego czasu największą tubą propagandową Nawrockiego (słynny artkuł przed startem ubiegłego sezonu, w którym pisał, że wszyscy prezesi Nice 1. ligi chcą awansować w 2018 r., bo w 2019 r. wjeżdza Nawrocki i awans do e-ligi robi z miejsca - jakaś paranoja) by w jednym momencie odwrócić wszystko o 180 stopni. Doszło przecież do takiej pranoi, że między wierszami można było wysnuć aluzję, "co by tu zrobić, żeby ich udupić jeśli nie daj Boże okaże się, że spełnią warunki licencyjne?!". To była gruba przesada, bo PR w działalności klubu jest mega istotny, a z taką falą gówna lejąca się z mediów nikt nic nie zbuduje. Owszem, jestem świadomy, że duża w tym wina Nawrockiego (odchodząc od spraw finansowych i kłamstw, bo tu nawet się nie pochylam) bo sam chciał być na świeczniku więc stał się łakomym kąskiem do klikbajtów, ale nie może być tak, że dziennikarze zaczynają prowadzic jakąs dziwną krucjatę, niby w imieniu oczyszczenia dyscypliny, a tak naprawdę nie wiadomo po co. Jest to mega niebezpieczne. Klubów, które są w pełni rozliczone można pewnie policzyć na palcach jednej ręki, teraz wychodzą jakies dziwne tematy odnośnie innych drużyn, które licencje dostały, a przez ostatni czas mieliśmy do czynienia z przekazem, wręcz naciskiem na organy licencyjne, żeby brac pod uwagę nie tylko dokumenty ale i "wrażenie" jakie pozostawia Nawrocki. Kpina.

  3. Stal Rzeszów a żużel w Polsce.

  Cała sytuacja ze Stalą powinna dac do myślenia, bo to świadczy tez o całej dyscyplinie. Ci, którzy się dzisiaj cieszą z braku licencji dla "Nawrockeigo", jutro mogą płakać, bo żużel w Polsce niestety upada. Co więcej, on upada na całym świecie. Im mniej ośrodków żużlowych tym gorzej, tym mniej meczów, mniej miejsc pracy, mniej pieniędzy w obrocie, mniejsze zainteresowanie, mniejsze przychody. Każdy widzi, że od pewnego czasu jest coraz gorzej. Dąży to wszystko do tego, żeby w Polsce zostało 5-6 ośrodków żużlowych, które będą rywalizować ze sobą. Jak długo można się kisić we własnym sosie i być atrakcyjnym produktem? Moim zdaniem - krótko. Załóżmy, że wycofują się Azoty - Tarnowa nie ma. Krosno raczkuje, Kraków ledwo zipie; za chwilę może się okazać, że żużel jest w 3 województwach. Niszowy sport zejdzie jeszcze bardziej do podziemia. Na świecie już brakuje utalentowanych żużlowców, Polska to od lat kroplówka dla całej dyscypliny. Jeśli ta kroplówka będzie coraz mniejsza to całą dyscyplinę czeka ciężka przyszłość.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Mocne słowa byłego menedżera. Gajewski broni Ostrovię i mówi o emocjonalnym szantażu ze strony Stali Rzeszów

  Moralnie słabe jest ocenianie przez Gajewskiego kto ma prawo jak odczuwać tę tragedię.
  Moralnie słabe jest uzurpowanie sobie przez Gajewskiego prawa do decydowania, że w ten weekend koledzy, z którymi Ogór tydzień temu śmiał się i żartował, muszą wsiąść na motor i ścigać się o punkty.
  Moralnie słaba jest w ogóle próba rozstrzygania, która strona ma "prawo" bardziej przeżywać tragedię, a to właśnie, świadomie czy nie, Gajewski robi.
  A intelektualnie słabe jest oskarżanie kogoś o szantaż emocjonalny w momencie, kiedy robi się to samemu, bo czym innym jest jego wypowiedź jak nie szantażem w stronę Rzeszowa?
  Ale to Gajewski, tego nie ogarniesz.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Stal - Unia Kolejarz: Debiuty Dominika Kubery, Bartosza Smektały i Karola Barana (składy)

  Ogólnie to spoko, tak naprawdę sytuacja korzystna dla obu ekip, bo Stal i tak awansuje a taki mecz przyciągnie więcej kibiców na trybuny. 2 pierwsze mecze u siebie i oba zacięte? Lepszej reklamy nie mogliby sobie wymarzyć.
  Aczkolwiek cała sytuacja jest tak naprawdę niedopuszczalna, bo w tym momencie to Leszno i terminarz mogą decydować o awansie w takich ligach. I nie mówię o awansie Rawicza, tylko o sytuacji kiedy 2 równe ekipy walczą o PO i w meczu z jedną z nich jadą smektały a w meczu z drugą jadą rawiczanie. No jeśli ktoś broni tego rozwiązania to musi mieć problemy z pełnym wyposażeniem intelektualnym.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Transferowy hit Stali Rzeszów. Mają czterokrotnego mistrza świata!

  Wszystkich to szokuje, normalne. Natomiast nienormalne są przemyślenia niektórych komentujących.
  "Złotówa" - tylko Hancock jeździ żeby zarabiać.
  "Gdzie ma ambicje?" - proponuje wpisać w www.google.com "Greg Hancock" i zobaczyć co zdobył. Faktycznie, człowiek bez ambicji bo w wieku 47 lat idzie zarobić.
  "Dziadek", "on jest stary", "oby wam sie nie połamał" - a jezszcze miesiąc temu śliniło sie do niego co najmniej kilka klubów E-ligi, a każdy z I wziąłby go z pocałowaniem nie tylko ręki (gdyby było kogokolwiek z I ligi stać".
  Pan Nawrocki trochę szokuje. Ale Rzeszów nie miał nic do stracenia. Ryzyko z takim Nawrockim albo koniec żużla w Rzeszowie. Niczym nie ryzykują.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Kenni Larsen zakończył karierę!

  Czy w ogóle wyjaśniło sie co się tam właściwie stało? Wypadek? Próba samobójstwa? Jakieś powody? Bo akurat ominęło mnie to info, o ile było.

 • wygugluj napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Czekają aż Kowalik dojedzie z Rzeszowa i podejmie im decyzję o odwołaniu meczu.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Burza po meczu w Rzeszowie. Czy sędzia niepotrzebnie uległ presji zawodników?

  Skoro już powołali tę funkcję dla emerytowanych "ekspertów", pociotków i kolegów, czyli komisarza toru, to on powinien mieć zdanie decydujące. Na dzisiaj ich rola ogranicza się do przyjechania rano i zarządzenia ubijania toru. Ubijamy, ubijamy. Albo nie ubijamy bo jest juz ubite.
  A Dołomisiewicz ma rację. Dzisiaj nikt nie identyfikuje sie z klubem. Są kolegami, to jest ich praca, jeśli komuś będzie sie opłacało odwołac mecz to będą odwoływać. Tym bardziej, że w Polsce pogoda często daje alibi do takich kombinacji.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Kabaret w Rzeszowie. Mirosław Kowalik: Obie drużyny nie chciały jechać

  Kowalik w piątek chce jechać za wszelką cenę, jedzie 700km, po czym nie chce jechać za wszelką cenę. Ok, gdyby to była kobieta to pewnie bym zrozumiał, ale facet? Trener drużyny? Trochę irracjonalne.

 • wygugluj napisał/a komentarz do Spotkanie w Rzeszowie odwołane! Zawodnicy zbojkotwali mecz

  Co powiedział Stachyra?

 • wygugluj napisał/a komentarz do Spotkanie w Rzeszowie odwołane! Zawodnicy zbojkotwali mecz

  Nikt normalny nie da pieniędzy na ten sport. Nikt normalny nie będzie chciał transmitować tego sportu. Jeszcze chwila i będzie jak w Bułgarii. Żużel w Polsce umrze.