banan - lubi

 • banan lubi Komentarz

  Nie napisałem, że chciał pomóc Wiśle. Popatrz obiektywnie, bez animozji klubowych. Mecz do 3 zwycięstw a mecz i rewanż. Ta druga formuła promuje drużynę niekoniecznie lepszą. To tak jak W Fortuna na olimpiadzie - jeden skok i ma złoto. Nie twierdzę, że komukolwiek Gontarek pomaga. Chodzi o sytuację, gdzie zmienia się reguły dla atrakcyjności. A ta atrakcyjność ma polegać na walce o mistrza do końca. Nie twierdzę, że jest to złe. Nie twierdzę, że dobre. Obiektywnie, finały w tym roku były przyjemniejsze do oglądania. Ale potwierdzam swoją tezę - w polskim światku piłki ręcznej trzeba zrobić wszystko, żeby zdetronizować Kielce. Tylko wtedy to w mniemaniu wielu osób spowoduje wzrost popularyzacji ligi. Bo Kielce pokazują, że bez ligi sobie radzą, liga bez Kielc słabo.

  Co do Kavasa nie będę się wypowiadał. Toledo zagrał brutalnie, to fakt. Czy ta szopka była potrzebna? Nie. Tak, to była szopka. Powinna być kara pieniężna plus ewentualne zawieszenie, nie wiem jak to wygląda w regulaminie. Przeprosiny nie powinny być narzucane, skoro władze ligi musiały komuś narzucać, to źle świadczy i o zawodniku i o władzach ligi.

  I ostatnia kwestia mojego wywodu. Kibice. Wiem, że to moze byc przez Ciebie odebrane jako niesprawiedliwa ocena. Trudno. Kielce w tej chwili mają najlepszych kibiców. Nie chodzi mi o wyzwiska. Oprawy, które wykonują, to majstersztyk, dzieła. Tak się powinno promować ligę. Oprawy, doping, atmosfera, zabawa na trybunach i frekwencja. W Płocku dawno przestali kibice wierzyć w swój zespol, poniewaz na meczach w Kielcach sie nie pojawiają (jesli juz to jednostki), repertuar to głównie bluzgi oraz słaba frekwencja na meczu w Plocku, gdzie niegdys hala żyła. Byłem na dwóch meczach ligowych superligi plus raz na meczu finału PP. Na hali nie było nawet połowy zapełnionych miejsc. Dodatkowo kibice z Płocka prezentowali się koszmarnie. To tyle. Propagować to jedno, ale robić to z głową to drugie.

 • banan lubi Komentarz

  Bardzo dobry ruch ze strony Szymona. Co ja gadam jaki dobry? Najlepszy jaki mógł zrobić. Hipotetycznie nawet jeśli Huttenberg po sezonie spadnie, czego im oczywiście nie życzę, a Szymon pokaże się z dobrej strony i wyrobi sobie markę, to z klucza znajdzie sobie nowy klub w Bundeslidze, a kto wie może nawet "wróci" do Kielc? Rok regularnej gry w Niemczech to kosmos. Ja wierzę, że będzie tam grał dłużej, no i regularnie ale pamiętajmy też, że Niemcy szanują i lubią tych, którzy szprechają, więc bierz Szymon kilkanaście szybkich lekcji, a resztę dociągniesz na miejscu. Niemiecki szybko wchodzi, a miejscowa społeczność nie jest duża i na bank szybko cie tam polubią, bo to kumate i tolerancyjne towarzystwo. Na dziś będzie on tam najmłodszym i najwyższym grajkiem nr 3 na swojej pozycji i tak prawdopodobnie zostanie. Chłopak idzie tam z "łatką' zawodnika z Kielc i człowieka poleconego przez P. Przybeckiego, więc to na pewno zobowiązuje ...
  --------------------------------------------------------------
  Teraz chwila o kadrze narodowej. Otóż teraz dzieje się to o co nam chodzi od kilku lat i o czym często pisałem tj. młodzi zawodnicy wyjeżdżają za granicę. Piszę się coś w komentarzach o Moryto, Potocznym, przebąkuje o Korneckim. No i super, bo gdyby z każdego rocznika, tak jak przypadku Szymona i Arka (97r.) na podobnym poziomie było co roku po 2-3 zawodników, to naprawdę byłoby dobrze i byłoby z czego tą kadrę lepić. Po roczniku 88-89 i Bahrajnie mieliśmy kilka lat niezłej posuchy i to widać, a z pośrednich roczników znaczących graczy w kadrze jest jak na lekarstwo: Daszek 92, Syprzak 91, no może od niedawna Kornecki 94. Super, że Szymon wyjedzie, może uda się też Arkowi, byłoby jeszcze lepiej gdyby Potoczny poszedł do Wisły i próbować pograć w LM itd. itd. To już są zalążki czegoś wokół czego można się skupić ale tak jak powiedziałem, takich graczy z podobnym potencjałem, to my potrzebujemy co sezon m.in 2-3 z rocznika.

 • banan lubi Komentarz

  No nie takich bzdur wymyślonych przez niektórych już dawno nie widziałem xD. Młody zawodnik podpisuje kontrakt z klubem, który mu załatwia granie w najlepszej lidze świata, a ci twierdzą, że to ze szkodą dla tegoż zawodnika.... Większych idiotyzmów to już dawno nie widziałem. Czyli co "najlepsi" kibice - jak 20-o latek dostanie ofertę od klubu grającego w lidze niemieckiej to ma ją odrzucić bo może się nie sprawdzić? Wy czytacie co piszecie? Po meczach reprezentacji było pełno głosów, że nasi młodzi, zdolni powinni wyjeżdżać grać w lepszych ligach, aby móc się lepiej i szybciej rozwijać, a teraz nagle to jest złe? Tia no pewnie bo załatwił to klub z Kielc... Napiszcie jeszcze parę takich głupot, jak to marnujemy talenty zapewniając im grę w lepszych ligach od naszej - jak tak osiągniecie z tysiąc takich wpisów to może sami w to uwierzycie...

 • banan lubi Komentarz

  Ale rozumiesz, że w życiu przeważnie gdy człowiek dostaje lepszą ofertę pracy (zarobki, prestiż, perspektywy/praca dla najlepszych), to z takowej korzysta?


  Gdyby nie chciał odejść z Głogowa i hipotetycznie zerwał więzadła we wrześniu (odpukać) to wtedy co? Może nigdy by już nie dostał takiej oferty. Kariera zawodowego sportowca trwa 15-20 lat i nie ma miejsca na takie gdybanie, że może jeszcze trochę tu zostanę, nabiorę doświadczenia itp. itd. Jeśli nie mierzysz za wysoko, to mierzysz za nisko.
  Dba o swoją przyszłość i bardzo dobrze. A gdzie będzie wypożyczony to decyzja klubu i zawodnika i moim zdaniem Bundesliga to bardzo dobry kierunek.


  W Polsce w swoich rocznikach Sićko dzięki warunkom fizycznym zawsze dominował, tam w DE będzie mógł zobaczyć kilku dobrze wyszkolonych kozaków z szansami na karierę jak on, co doda tylko doda mu motywacji do pracy. Wyjazd poza kraj to też test charakteru i szybki kurs dorosłości. Wierzę, że wyjazd wyjdzie mu na dobre i rozwinie umiejętności.

 • banan lubi Komentarz

  Swoją szansę na pewno dostanie - jeśli to faktycznie talent to ją wykorzysta i za kilka lat będziemy mieli rozgrywającego jak ta lala. A jak po jakimś czasie przyspawa się do ławki to znaczy że wcale takim talentem nie jest. Jak ktoś ma talent to jedyną przeszkodą mogą być kontuzje.

 • banan lubi Komentarz

  "Ekonomisto" gdybyś był tak samo oczytany jak głupi to przeczytał byś, że Bertus z firmy Vive nie daje nawet złotówki na klub, a wszystkie pieniądze są od sponsorów. Przestań w końcu pie....ć nie mając pojęcia o funkcjonowaniu prawdziwego klubu sportowego i nie brać przykładu z tej śmiesznej imitacji klubu orlen:)

 • banan lubi Komentarz

  No i widzisz gość nie pamięta już ilu było i jak wyglądali na gali zawodnicy Wisły Płock, ale zawodników Vive pamięta doskonale, czyli pomysł ze strojami był doskonały. I co warto powiedzieć to projektantem kreacji był bardzo znany kreator mody Mariusz Przybylski. A poziom wypowiedzi tego trolla oddaje cytat już parokrotnie tu przytaczany:
  "Oto krytyk, który idealnie
  Umie geniusz połączyć z głupotą,
  Każdym słowem dowodząc genialnie,
  Że jest bardzo wybitnym idiotą."

 • banan lubi Komentarz

  "Czekam inaczej dostajesz blokadę na twarz." powiało gimnazjum o ile nie podstawówką xD
  Brakuje tylko "jesteś u Pani"

 • banan lubi Komentarz

  Zapytałem po niedzielnym meczu Miłościwie Nam Panującą Cesarzową Europy, Królową Polski - ISKRĘ ZAWSZE PIERWSZĄ, czy z racji że gramy w Mikołajki , że taki dzień, taki świąteczny nastrój, czy nie zechciałaby okazać aktu łaski wobec przyjezdnych którzy otrzymali zgodę na audiencję, czy może w przypływie swej łaskawości nie zechciałaby ich potraktować jakoś łagodniej ? Oto co odpowiedziała - Ja nie jestem Świętym Mikołajem - nie dla każdego. I dodała ;


  https://az616578.vo.ms..._giphy.gif


  No cóż. Starałem się. Ale dobra wiadomość dla was płoccy koledzy jest taka, że Bert obiecał wystawić Puchar Europy w holu (oczywiście za szkłem pancernym - bo nigdy nie wiadomo). Jedyna okazja dla Was żeby sobie focie z nim pstryknąć i na fejsa wsadzić. Taki prezent Mikołajkowy od Bertusa. Fajnie, co ?

 • banan lubi Komentarz

  Ale smuty wali Karolina. Cztery lata temu nie było jej stać na spodenki. Ludzie kibice Karoliny. Czy ona z patologii jest. Normalny gniot. To ile te spodenki kosztowały? 10 000 tys złotych? Ja w to nie wierzę. Z innej beczki . Karolina to ładna dziewczyna ale jednego jej brak pokory. Trzy kelnerki trzy decyzję sędziów. Kibice karolinki czy wy żeście się z huj ami na łby pomienili?. Ta walka nauczy ha pokory i szacunku. Dla 6 krotnej mistrzyniświata w mua thai. za wcześnie dla niej.

 • banan lubi Komentarz

  "...Historia piłki ręcznej rozpoczęła się od Iskry ..."
  .
  Informacje dla Pana Nowińskiego:
  Historia piłki ręcznej w Kielcach zaczęła się od SHL (później Polmo-SHL), zakładzie produkującym między innymi takie kultowe wyroby jak motocykle SHL czy pralki "Frania". Pierwszą sekcję piłki ręcznej w Kielcach (korzenie dzisiejszego Vive) założyło kilku przedsiębiorczych usportowionych ludzi związanych z Hutą Ludwików.
  Nie przekłamujcie historii, zwłaszcza dzisiaj.
  Z tego co się orientuję, jeszcze ktoś żyje z założycieli piłki ręcznej w Kielcach, ale oni nie napiszą sprostowania, to skromni ludzie w podeszłym wieku.

 • banan lubi Komentarz

  Ja tam nic nie myślę. Ja się nie znam. My tu wogole w Kielcach nie znamy sie tak na handballu jak Wy w Płocku. W końcu przeciez oglosiliście się stolicą handballa, to co my tu na prowincji wiemy. To wy wiecie który trener jest akurat najlepszy na swiecie (jak przychodzi do Wisly) a kiedy mu trzeba powiedziec wyp...laj (jak odchodzi). Ja tylko suche fakty podaję i podsumowuję pierwszy sezon Kamila w Barcelonie. Oprócz tego że zrobił sobie nazwisko to progresu jakoś nie widzę. I widzę ze koledzy wogóle do niego pilek nie adresują bo kończy sie to najczęściej stratą. Ale podkraslam - ja się tam nie znam. To są tylko suche fakty i moje prywatne zdanie.

 • banan lubi Komentarz

  Zgadzam się. Ogólnie uważam, że Kus w Kielcach zawsze będzie miał ciężko, bo przychodził tu jako... kompletne drewno, gość jedynie od łapania kar i grając w Puławach już tak był nazywany przez ludzi na tym forum, a oczekują od niego poziomu superstar. Niestety tak się nie da, a Kus zrobił progres i widać, że chce się dalej rozwijać. To, że puścił kilka razy gości pokroju Lauge czy Mahe, którzy są zabójczo szybcy 'na nogach' i przy pierwszym kroku nikogo nie powinno dziwić, bo Morros, L.Karabatić czy Karlsson na pewno też by ich puścił (może nie tak często, ale na pewno by im tych błędów nie wypominali). Kus ma o tyle gorzej, że każdy błąd w trakcie meczu ma na tym forum wytykany potrójnie, a według mnie ma zadatki na solidnego defensora tylko potrzebuje jeszcze czasu.

 • banan lubi Komentarz

  Filmik naprawde kozak. Nie jest to coprawda klasa filmu prezentującego wbiegającego na halę lekarza widzianego oczyma kamery przemysłowej w Orlen Arenie z odliczającym sekundy zegarem satelitarnym w tle, przy akompaniamencie pompatycznej muzyki Clinta Mansella zaserwowany przez WislaTV, ale też daje rade:)

 • banan lubi Komentarz

  Jest w Płocku takie powiedzenie: "dajcie mu spokojnie popracować" :)

 • banan lubi Komentarz

  To tak jak by powiedzieć, że PSg zatrudni Karabaticia by osłabić Barcelone. Jurkiewicz w formie i zdrowy był by wzmocnieniem dla Vive. Czy to ważne że z Wisły? Czemu Vive bierze tak dużo dobrych zawodników z Wisły? Bo jest ich łatwo kupić.

 • banan lubi Komentarz

  Gorąca prośba o udzielenie mi publicznej odpowiedzi, skierowana do osoby lub osób odpowiedzialnych z redakcji SF za treści zamieszczane na tym portalu przez użytkownika Maxi -102.
  Część jego wypowiedzi zupełnie nie jest związana z tematami sportowymi jakie powinny dominować na tym portalu. Ogromna część licznych komentarzy tego użytkownika ma charakter napastliwy i obraźliwy w stosunku do osoby Prezesa Serwasa.
  Takich przykładów mogę przytoczyć dziesiątki.
  Wszystkie sa zamieszczane w waszym serwisie z bardzo dziwnie spotykaną tolerancją będącą w rażącym konflikcie z regulaminem.
  Często są to już zarzuty typu pomówienie jak ta z dnia dzisiejszego
  ,,,Ale jaja...w Kielcach prezes ogłosił pospolite ruszenie"
  Brzmi naiwne , ale jednak nie jest. To przemyślane działanie mające początek kilka miesięcy temu.
  Mam pytanie do Redakcji czy Bertus Serwas wypowiedział te słowa czy też nie.
  Czy celowo i świadomie na waszych stronach zezwalacie na oczernianie innych osób w pośredni sposób poprzez brak kontroli nad opiniami piszących.
  Na przestrzeni ostatnich miesięcy podobnych wypowiedzi Maxi-102 można przytoczyć kilkadziesiąt.
  Czy tolerancja na takie teksty jak ten ...Podobno następne co prezes chce pobić to plucie na odległość...buhahahaha.... jest standardem dla was dziennikarzy sportowych, bo dla większości normalnych użytkowników jest tylko brakiem kultury wypowiedzi.
  Aby sprawa była jasna problem nie dotyczy tylko Prezesa z Kielc.
  Proszę o odpowiedź widoczną dla innych użytkowników .

 • banan lubi Komentarz

  Kolego o małej inteligencji. Skauting to brak pieniędzy? Żeby był skauting, potrzebni są skauci. Skauci nie pracują za darmo tylko za ładne pensje. Skauci podróżują po Europie szukać talentów. Myślę że to wymaga porządnych pieniędzy, co zaprzecza Twoim tezom asie. Młodych zdolnych będą za grosze wyciągać do drugiego zespołu, będą mieli okazję potrenować z pierwszą drużyną. Który się rozwinie to wejdzie na drużyny i będzie świetny zawodnik za grosze, kto się nie sprawdzi temu droga wolna. Skauting i drugi zespół to jedna bajka, pierwsza drużyna to inna bajka. Ale Ty nie rozumiesz takich rzeczy albo nie chcesz rozumieć bo doprowadza Cię to do bólu dupska :)

 • banan lubi Komentarz

  uwierz mi, że nie ...

 • banan lubi Komentarz

  Taki mądrala jak Ty z pewnością świetnie sobie poradzi z odnalezieniem znaczenia niezrozumiałych wyrazów, rzadko współcześnie używanych. Cóż ja Ci poradzę na ubogi zasób słów? Zanim następnym razem wykażesz się niewiedzą, trochę się postaraj i sprawdź, gdzie trzeba. To nie boli.
  P.S. Jeśli zadajesz pytanie, to używaj łaskawie znaku zapytania (?). Poprawna forma to w „ Świętokrzyskiem ". No, ale Ty nie musisz tego wiedzeć, bo jesteś „wyedukowany". :)