• Co dało mi Multi?

  Multi czyli gra menadżerska, która twarzą jest Przemek, choć tworzy ją większe grono osób, między innymi Pablo. Tworzą ją też uczestnicy gry , którzy są traktowani podmiotowo,a nie przedmiotowo. Multi w tym sezonie wskrzesiło we mnie ten ogień , trochę przygasły do intensywnego śledzenia spotkań piłkarskich. (…)

  Więcej

 • Reforma nic nie da.

  Moim zdaniem taki czy inny system rozgrywek nic nie zmieni. Problem nie tkwi w systemie naszej ligi. Także podział środków wobec poszczególnych klubów nic zasadniczego nie zmieni. Obecnie polskie kluby przepełnione są zawodnikami z zagranicy, niestety to 3-4 sort piłkarski, zawodnicy, którzy co najwyżej (…)

  Więcej

 • Jedziemy na MŚ

  Polska awansowała. To dopiero 8 raz, więc należy się cieszyć. Zdobyte 25 pkt na 30 możliwych, 28 bramek. Jednak te eliminacje spacerkiem nie były, rozegraliśmy wiele ciężkich pojedynków. Co jest niepokojące ? - Największa, bo 14 bramek straconych bramek spośród drużyn, które zajęły pierwsze miejsce, (…)

  Więcej

 • Kibole, trener królik i brak nadziei.

   Jeszcze rok temu wydawało się,że Legia będzie w innym punkcie. Wydawalo się,że pieniądze, które popłynęły do Legii z racji gry w Lidze Mistrzów pozwoli zbudować z nich hegemona na krajowym podwórku. Zamiast tego mieliśmy zmianę na stanowisku właściciela, którym obecnie jest facet , który nie rozumie (…)

  Więcej

 • Zwolnienie De Giorgiego z szerszej perspektywy

   Miał być na lata, do 2020 r., jego przygoda trwala 9 miesięcy,a faktycznie krócej. Decyzja o tym zapadła 20 września 2017 r. Obrazki dokładnie z 21.09.2014 r. wydają się być odlległym wspomnieniem.  Można uważam z całą pewnością powiedzieć,że nie znależliśmy następców za architektów tego sukcesu, którymi (…)

  Więcej

 • Brzydkie chwyty Roberta

    Lewandowski w niewybrednych słowach skrytykował Bayern Monachium No cóż- zdaje się,że nie widzi perspektyw na wygranie w tym klubie LM Seryjne wygrywanie mistrzostwa Niemiec, gdzie realnej konkurencji nie ma przestało mu sprawiać frajdę. Rozumiem z punktu sportowego, ambicji chęć zmiany klubu Jednak (…)

  Więcej

 • Jestem Isia- recenzja wisloka

   Jestem po lekturze całości. Ksiązka liczy niewiele ponad 200 stron,ale dość duży druk i sporo zdjęć. Książkę można przeczytać bardzo szybko- w ciągu nawet kilku godzin. Więc jeśli ktoś liczył na lekturę na długie jesienne wieczory no to niestety nie. Książkę czyta się bardzo dobrze. Widać  w niej charakterystyczny (…)

  Więcej

 • Brązowa radość

   To zdjęcie nie wymaga komentarza w sumie. Piękna radość. Radość z medalu- nie z mistrzostwa. Mam wrażenie,że tacy zawodnicy jak Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek czy nawet W. Nowicki nie doceniają wagi swoich osiągnięć. Ten medal, dla sportowca, którego ciężka praca nie przekładała się na tak wielkie (…)

  Więcej

 • Ciekawe MŚ

   Trwają MŚ w LA w Londynie. Pora rozgrywania idealna dla mnie- po pracy i po innych obowiązkach w prime-timie. MŚ, które pokazują,że no nie wszystko da się ustalić. To nie jest impreza faworytów. Większość z nich nie wygrywa. To nie tylko Bolt,ale i koleżanka na 100 m Thompson nie wygrała. Kreowany (…)

  Więcej

 • Oprawa Legii

   Oprawa Legii odbiła się wielkim echem. Co ona zawiera? Same fakty HISTORYCZNE. Powstańcy walczyli z Niemcami, efekt powstania była 160 tysięcy ofiar, w tym wiele dzieci. Dla kibiców Legii PW jest bardzo ważne. Co roku biorą oni aktywny udział w upamiętnieniu tamtych wydarzeń. Nie dziwi,że także 2 Sierpnia (…)

  Więcej