• Grabarz Łopata

  Zwycięstwa Polskich zawodników cieszą bardzo, lecz nalezy pamiętać ze nie tylko Oni w tych Mistrzostwach starują.

 • Grabarz Łopata

  Borussia Dortmund jest niszczycielem Polskich piłkarzy - dlatego więc żaden Reprezentant Kraju nie powinien występować w tej drużynie - szczególnie Ci z grona przewidzianego do sukcesów Naszej Kadry.

 • Grabarz Łopata

  Nastąpiło zmęczenie ''materiału'' po 21 latach brylowania na ŚWIATOWYCH parkietach. Tak bywa w każdej dziedzinie - a sportowej, jest to nieuniknione i dziwne by było, gdyby nie doszło do takiej sytuacji. Piłka Ręczna jest sportem wyczynowym i eksploatującym mnóstwo zdrowia i energii, nie wystarczające są tylko zmiany działaczy i trenerów - tu potrzeba także charyzmy i ducha walki.

 • Grabarz Łopata

  Jak to zwykle bywa - gdy się jeszcze nic nie zdobyło, oprócz posadki selekcjonera importowanego. sprawy nie tyczą się, o to czy - tylko ile pozostanie w kieszeni i na jak długo to starczy. W sportowym Świecie, a szczególnie w futbolu wielu, nawet więcej niż wielu trenerów, pewnych Swych sukcesów odchodziło z Kadr i Drużyn Ligowych w szybszym tempie od piłki zmierzającej ku bramce, przy ogromnym niesmaku,który pozostawiali za Sobą.

 • Grabarz Łopata

  Oglądam mecze Piłki Nożnej w odbywających się Mistrzostwach Europy, oraz toczące się równolegle w Mistrzostwach Ameryki / Copa Ameryka /. Odnoszę wrażenie, że poziom i kultura gry jest wyższa w ME- 2016.A co istotne jest dużo mniej brutalnych fauli i sędziowskich ''pomyłek''

 • Grabarz Łopata

  I znowu negatywni Napiszą - Kruczek nie Daje rady -,a może to w drugą stronę ?

 • Grabarz Łopata

  Na nic poświęcenie i próby odrobienia strat po pierwszej połowie meczu. Holenderki zagrały spokojnie, bez żadnej obawy- nawet w momentach, gdy Ich przewaga topniała do czterech punktów.Po prostu , jest to drużyna , która z taką grą pewnie wywalczy złoty medal. Nasze zawodniczki czeka jeszcze walka o brązowy medal. Życzę Im powodzenia.

 • Grabarz Łopata

  Jakie to zadziwiające, a może nie ma chętnych, do napisania Swoich opinii na temat rozgrywanych Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet. Ale myślę, że ''worek''się otworzy, gdy Polki zaczną grać o najwyższe trofeum tego turnieju. Nie chce mi się wierzyć, że w kraju nad Wisłą nie ma kibiców tej dyscypliny.

 • Grabarz Łopata

  Zadowolenie moje pozostaje bez zmian, choć momentami zaczynałem się denerwować, lecz okazało się- bez potrzeby.Rosjanki były grożnymi przeciwniczkami i zawsze nimi są. POLKI natomiast, nie chcą z nimi przegrywać.Ważne ostatnie 7-em minut meczu, zagrały fantastycznie, w obronie by w końcowych sekundach zdobyć zwycięską bramkę. BRAWO. A co do horroru,to jak pisałem w poniedziałek po meczu z Węgierkami- lubię horrory.

 • Grabarz Łopata

  A tak poza tym wszystkim. Chciałbym zaprosić do przeglądania ''Sportowych Faktów''i wyrażania Swoich opinii, większą ilość Internautów. Proszę też, by opinie dotyczyły, tylko wydarzeń sportowych. Wyobrażcie Sobie, że przez czytanie pozasportowych wpisów na tej stronie, zniechęciłem się do jej otwierania i tym samym przeoczyłem uhonorowanie mnie dwoma wyróżnieniami. DZIĘKUJĘ Redakcji.