Rimwid Rataj - komentarze

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Robert Lewandowski kontuzjowany. Czeka go najdłuższa przerwa w karierze

  "Bardzo prawdopodobne też, że Lewandowski nie zagra w meczach towarzyskich reprezentacji Polski" ...
  Nie bardzo prawdopodobne, ale 100% pewne. Lewandowski ma być gotowy w pierwszej kolejności na ćwierćfinał LM.. i miejmy nadzieję na kolejne rundy LM.
  Bundesliga to drugi w kolejności priorytet (choć jeżeli Bayern odskoczy od stawki, to ostatnie mecze też może odpuścić, żeby nie złapać kontuzji przed ME).
  A mecze reprezentacji aż do końca sezonu wiosennego to priorytet najniższy. Są to same mecze towarzyskie. Lewandowski o miejsce w kadrze walczyć nie musi, a dla trenera to dobra okazja, żeby pograć bez niego - bo na ME tak się może zawsze zdarzyć - kontuzja czy kartki ...

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do F1. Łukasz Kuczera: Andrzej Duda ma rację. Polska powinna pomyśleć o swoim torze (komentarz)

  "Zarządcy toru w Poznaniu mają coraz więcej problemów chociażby z mieszkańcami, którzy wykupili od deweloperów nieruchomości na terenach położonych blisko obiektu. Ci skarżą się bowiem na hałas dobiegający z okolicy."

  Chora sytuacja. Powiedzmy, że w chwili powstania toru najbliższe domy były 1 km od toru.
  Norma w takiej sytuacji wynosiła powiedzmy 90 dB (wartość przykładowa)
  Po 10 latach domy są 100 metrów od toru, a obecne normy wynoszą :
  dla odległości 1 km - 75 dB
  dla odległości 100 m - 50 dB
  To jaka powinna obowiązywać norma ?
  Logika wskazuje - 75 dB.
  Bo to nie tor się przybliżył do istniejących domów, tylko domy do istniejącego toru.
  Jak ktoś się decyduje na kupno domu koło takiego obiektu, to jego sprawa.
  Zapewne liczył, że kupi sporo taniej.
  I niech nie liczy, że tanio kupił a potem wymusi, aby było cicho jak na droższej działce.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Oświadczenie Lecha Poznań ws. rac. Hit z Legią Warszawa bez kibiców gości

  @dree: proste - nie ma kiboli przyjezdnych - mniejsza szansa na zadymę - mniejsza szansa na zniszczenia i kary
  no i nie zapominaj, że gros zarobków klubu to sponsoring i reklama, a nie bilety
  a reklamodawcy i sponsorzy nie lubią być kojarzeni z burdami czy chamskimi transparentami.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Oświadczenie Lecha Poznań ws. rac. Hit z Legią Warszawa bez kibiców gości

  Jak zwykle eufemizmy. Co to są "zorganizowane grupy kibiców" ? Mówimy o kibolskiej żulerii, a nie o kibicach. Zorganizowane grupy powinien organizować klub. I brać za nie pełną odpowiedzialność, w tym za selekcję osób w grupie. Teraz przecież klub też odpowiada za to, co wyczyniają jego "kibice" - tyle, że nie ma na to żadnego wpływu. Powinno być bardzo prosto : na mecz wyjazdowy wpuszczać na sektor gości tylko osoby imiennie zgłoszone przez klub gości. A każdy klub przy zapisach powinien wdrożyć procedury : np. poręczenie osób już należących do klubu kibica o czystej karcie dla każdego nowego. I na dodatek weksel powiedzmy na 10 tysięcy - na poczet strat czy kar. Z solidarną odpowiedzialnością poręczających.
  Każdy widz powinien mieć indywidualnie przypisane krzesełko - żeby łatwo było zidentyfikować i obciążyć sprawców burd. Każdy by pilnował miejsca, bo by wiedział, że jak np. zamaskowany koleś na jego miejscu macha racą - to on zapłaci bez bawienia się w dochodzenie on to był czy nie on.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Tenis. Polskie tenisistki gotowe na Puchar Federacji. Elegancko ubrane wybrały się na kolację

  Sukienki może i identyczne, za to buty - jedna w czarnych szpilkach, druga w białych adidasach., trzecia w jeszcze czymś czego i nazwać nie umiem ...

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Wraca temat Krzysztofa Piątka w Tottenhamie? "Jest po wideokonferencji z Jose Mourinho"

  @Marianek07:
  i o Kubicy dawno nie było

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Tenis. Australian Open: skandal na korcie. Francuz chciał, żeby obrano mu banana (wideo)

  E tam, taki podryw na banana i tyle.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Skoki narciarskie. Plus i minus weekendu. Słodko-gorzka rzeczywistość

  @jotwu: Jakby nie ten "z wąsikiem" to by żadnych polskich skoków nie było. Stoch może i skakał już za jego czasów, ale bez tego całego zainteresowania skokami po sukcesach "tego z wąsikiem" to by pewnie skończył jak wielu zdolnych młodych, choćby z tego powodu, żeby nie było kasy na skoki. A całej reszty, z Dawidem na czele, pewnie by w ogóle nie było, bo tysiące chłopaków zaczęło się interesować skokami właśnie dzięki "temu z wąsikiem".
  Zapytaj zresztą samych skoczków, co sądzą o panu Adamie, a się bardzo zdziwisz.
  A co ty zrobiłeś dla polskich skoków ? Czy dla Polski w ogóle, żeby się wypowiadać w ten sposób ?
  A, pewnie zagłosowałeś na Jareczka i na Dudusia ... i wszystko jasne.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do F1: Orlen zarobił fortunę na Robercie Kubicy. Aż 110 mln zł ekwiwalentu reklamowego tylko z telewizji

  Jakie ma znaczenie rozpoznawalność marki Orlenu w krajach, gdzie jest on nieobecny biznesowo ? Na dużą skalę Orlen obecny jest jedynie na Litwie. W Niemczech dopiero teraz zdecydował się na rebranding swoich stacji - wcześniej była to nic nie mówiąca nazwa "Star". Może więc rzeczywiście w tym kraju jest sens promować markę. Podobnie w Czechach i na Słowacji, gdzie się zaczął rebranding z marki "Benzina". I tyle. Rozpoznawalność marki Orlenu w całej reszcie świata jest biznesowo bez znaczenia, bo i tak nic tam się nie sprzedaje i nie zamierza sprzedawać.
  A jak słusznie ktoś zauważył, wzrost sprzedaży w Polsce wynika głównie z akcji typu loteria - równie dobrze mógłby to promować ktokolwiek rozpoznawalny, pewnie jakby to był Sławomir czy Zenek Martyniuk efekt byłby taki sam.
  Kubica był dużym talentem wyścigowym, ale został talentem zmarnowanym, przez własny brak profesjonalizmu - bo profesjonalny sportowiec po prostu unika aktywności zagrażających karierze. Widział ktoś np. Lewandowskiego czy Ronaldo jeżdżących na nartach ?

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Transfery. Zaskakujące słowa Neymara w sprawie przyszłości. Piłkarz PSG wyjawił swój priorytet

  Powinien zastanowić się nad Gwardią Warszawa.