• DMŚJ, czyli Zmarzlikowi mówię NIE

  Wbrew obawom niektórych kibiców, polscy juniorzy gładko wygrali półfinał DMŚJ w Pilźnie. Mimo absencji kontuzjowanego Drabika oraz skupiającego się na zawodach seniorskich Zmarzlika, wyższość polskiej młodzieży nad rywalami z Rosji, Niemiec i Czech nie ulegała wątpliwości.Ale nieobecność Bartosza Zmarzlika (…)

  Więcej

 • Michael Jepsen Jensen, czyli niespełnione oczekiwania

  „Stal ma jeszcze rezerwy. Cyfer i Jepsen mogą się poprawić”, czytamy w nagłówku artykułu SF poświęconego Stali Gorzów. Owszem, Cyfer i Jensen na razie nie spełniają oczekiwań, ale to dwaj różni zawodnicy. Adrian to junior bez wielkich sukcesów, a Michael to były mistrz świata juniorów i zwycięzca turnieju (…)

  Więcej

 • Pytania o Skórę, czyli jak wyjść z kłopotów

  Pamiętam, jak dokładnie dwa lata temu, wiosną 2014 roku leszczyńska Unia przechodziła trudny okres. Drużyna była w rozsypce i przegrywała mecze. Nic się nie kleiło. Klub zatrudnił wówczas nowego trenera nazwiskiem Adam Skórnicki i nagle wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. (…)

  Więcej

 • Jakieś takie niemieckie, czyli nowe kevlary Stali Gorzów

  W meczu z Unią Leszno gorzowska Stal, oprócz wysokiej formy, zaprezentowała nowe kevlary. Ich fotografie na SF wywołały różne komentarze, ktoś na przykład napisał, że są one „jakieś takie niemieckie”. To dobre skojarzenie, bo orzeł na kombinezonach Stali nawiązuje do herbu Gorzowa, czyli orła brandenburskiego, (…)

  Więcej

 • MPPK, czyli nieudana rewitalizacja

  Mistrzostwa Polski Par Klubowych jakoś nie mają szczęścia. Nie dość, że ranga tej imprezy podupadła, to siły przyrody sprzysięgły się, aby utrudnić jej rewitalizację. W tym roku organizacja finału mistrzostw przypadła Lesznu. Turniej miał się odbyć wiosną, ale odwołano go z powodu deszczu i przeniesiono (…)

  Więcej