Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jarosław Hampel: Nie było moją intencją, żeby ta sprawa wywołała takie emocje

Sporo emocji wywołała informacja o tym, że Jarosław Hampel może zmienić klub. Zawodnik wyjaśnił wszystkie nieścisłości z włodarzami Unii i oświadczył, że zostaje w Lesznie na kolejny sezon. Hampel zaznacza, że nie było jego intencją wywoływanie burzy medialnej.

Jan Gacek
Jan Gacek

- Taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Kontrakt, który zawarłem z Unią Leszna przed bieżącym sezonem jest dwuletni. Dochodziły do mnie jednak sygnały, że może być problem z jego realizacją. Nie byłem pewien jakie jest w tej sprawie stanowisko klubu. Nie miałem, żadnych oficjalnych informacji od włodarzy. To dlatego powiedziałem wówczas, że nie wiem czy będę nadal jeździł w Unii Leszno. Nie wiedziałem nawet czy jestem przewidziany w składzie na przyszły sezon. Sytuacja wymagała wyjaśnienia. Dlatego spotkaliśmy się i na spokojnie omówiliśmy sprawę. Cieszę się, że wszystko jest w porządku i będę mógł nadal reprezentować leszczyńskie barwy. Powoli myślimy już o tym, żeby się odbudować jako drużyna i odnieść sukces w przyszłym roku - mówił Jarosław Hampel.

Czy było koniecznym informowanie mediów o tej sprawie skoro sytuacja nie była tak napiętą jak mogło się wydawać? - Nie było moją intencją, żeby ta sprawa wywołała takie emocje. Moje słowa nie zostały wypaczone. Po prostu czasami przekazy medialne z natury rzeczy przekształcają rzeczywistość. W wypowiedzi, która wywołała wówczas tyle emocji nie chodziło przecież o to, że mam zamiar opuścić Unię a jedynie to, że pojawił się przejściowy problem. Sprawa nie była na tyle poważna, żeby uważać, że byłem bliski rozstania się z Lesznem - mówił Jarosław Hampel.

Zawodnik przyznaje, że byłoby lepiej gdyby pewne sprawy nie nabierały życia medialnego. - Może rzeczywiście byłoby lepiej gdyby pewne sprawy były załatwiane dyskretnie, bez udziału mediów i kibiców. Myślę, że fani czarnego sportu byliby wówczas spokojniejsi o losy swoich drużyn. Wokół sezonu transferowego panowałaby lepsza atmosfera. Na tę sprawę można byłoby spojrzeć z dwóch stron. Wielu kibiców irytują doniesienia o tym, że dany zawodnik prowadzi negocjacje z jakimś klubem. Inni chcieliby mieć dostęp do takich informacji i bardzo się tym emocjonują.

Niezależnie od intencji jakie przyświecały Jarosławowi Hampelowi, kiedy wypowiadał słowa o możliwości zmiany pracodawcy, jego wypowiedź wywołała sporo niepotrzebnych domysłów. W okresie transferowym niejednokrotnie usłyszymy informacje o zainteresowaniu danego zawodnika konkretnym klubem. Nie ulega wątpliwości, że przekaz medialny może mieć istotny wpływ na przebieg negocjacji.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (65)
 • Rafael Zgłoś komentarz
  Ty Pilanin popatrz sobie, jakie kontrakty zawierała Unia w ostatnich 10 latach! Faktycznie co rok to braliśmy mistrza do składu. Trzon drużyny jest bez zmian od wielu lat! Od czasu jak u nas
  Czytaj całość
  jeździł Seba i Rafi to tylko Jarek pozostaje z głośniejszych nazwisk. Ci mistrzowie, co to u nas niby jeżdżą, mieli w tym roku rewelacyjny sezon. Więc się dzieciaku nie wypowiadaj i nie rób zbędnego zamieszania. Naściągaliście sobie młodzików swego czasu i razem z Hansem zrobiliście wynik. A teraz co???????? Dno! A no tak, kartoflisko zostało to samo. Gdzie są Ci działacze? Gdzie jest ta kasa? I na koniec - Jak za dwa lata Piła będzie jeździć w Ekstraklasie - to i tak najwyższa liga będzie Was przewyższać o 2 klasy. No, może dalibyście radę w lidze amatorów, ale to Tylko może.
  • aquell Zgłoś komentarz
   Gapa to potrafi pojechać super haha
   • Śledzik Zgłoś komentarz
    Tylko możecie sobie pogadać.Nic mi to nie robi.Nawet Gapa zlał waszych liderów.
    • FACHOWIEC Zgłoś komentarz
     do mieszkańców Piły - temat żużla was nie dotyczy, więc co wy tu jeszcze robicie drogie dzieci? przecież szkoła się zaczęła
     • do pilanin Zgłoś komentarz
      szkoda, że miałeś okazję "pokibicować" swojemu "klubowi" tylko kilka lat, przez to nie wiesz co to żużel, ale wiadomo, jesteś z Piły, tam nie ma tradycji i żużla, tam było tylko
      Czytaj całość
      kilka lat wybryków prawie jak sponsorów i w dziurawej Pile, gdzie nie ma nic, a psy tyłkami szczekają zrobiono jakiś sport dla publiki, wybrano więc żużel ps: literówki zdarzają się każdemu dziecko drogie
      • ma Zgłoś komentarz
       Ludzie czy Wy nie macie co robić? Większość z Was pisze takie głupoty,że głowa boli.Mam pytanie do tych, którzy tak liczą pieniądze żużlowcom: który z Was powie szczerze ile
       Czytaj całość
       zarabia?,który z Was zazdrości pieniędzy zawodnikom? a który z Was chciałby tak tyrać aby zarobić porządną forsę? Jak znam życie NIEWIELU z Was zrobi cokolwiek by coś zmienić w swoim życiu. Za to narzekać to za wyjątkiem kilku osób wszyscy potrafią. Jarek Tobie życzę wszytkiego dobrego. Jesteś zawodnikiem barzdo dobrym, który wie co chce osiągnąć . Życzę Tobie abyś miał dużo sukcesów jak najmniej porażek a co za tym idzie również pieniędzy. I niech nikt mi nie mówi ,że pracuje za frajer.Chociaż są i tacy,którzy swoją robotę odwalają a potem się dziwią ,że wypłata cieniutka.JAREK POWODZENIA.
       • Kask Zgłoś komentarz
        Hampel w Polonii Bydgoszcz w sezonie 2010.
        • Śledzik Zgłoś komentarz
         POLONIA PIŁA KUŹNIĄ ŻUŻLOWYCH TALENTÓW.
         • Pilanin Zgłoś komentarz
          Unia ma najlepszych wychowanków.Kasprzak i Balińki to takie hampiony że Hans Nielsen by miał z nimi problemy.Ale jaja!!!ha HA!!!
          • Maciej Zgłoś komentarz
           Kasprzakom już dziękujemy do wypowiedzi Alianz to był najsłabszy punkt drużyny nawet średniej 2 nie potrafił wykręcić a miał być to zawodnik prowadzący parę
           • Śledzik Zgłoś komentarz
            Leszno ma takie gwiazdy a już mają koniec sezonu.ha ha.Ale beka.Kasprzaki the best.
            • narzadem Zgłoś komentarz
             "czym mogła byc piła dla Jarka" Narzadem - zeby cos upilowac.
             • Ziober-Tarnów Zgłoś komentarz
              KOŁODZIEJ I HAMPEL - 2 najwierniejsi zawodnicy w Polsce i jeżdżący "FER" ! Powinni jeździć razem w klubie...np.UNII ale Tarnów - zdrowa atmosfera !
              Zobacz więcej komentarzy (45)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×