Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zima wciąż utrudnia wejście ekipy budowlanej na trasę MP w kolarstwie górskim

Jedna z najciekawszych i najtrudniejszych tras kolarstwa górskiego w Polsce, zlokalizowana na Żerkowskiej Ziemi w województwie Wielkopolskim czeka na wiosenną odsłonę.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Organizatorzy Mistrzostw Polski MTB XC 2013 z niecierpliwością czekają na zejście śniegu, który utrudnia wejście ekipy budowlanej. Jej zadaniem będzie odświeżenie i budowa nowych trudniejszych sekcji trasy, z którymi zmierzą się już za trzy miesiące najlepsi kolarze górscy w naszym kraju.

MTB Energy Team Środa Wielkopolska, organizator lipcowych zawodów jest pierwszym w Polsce inicjatorem budowy profesjonalnej trasy kolarskiej MTB, która dorównuje standardom prezentowanym na Świecie. Na Mistrzostwa Polski 2013 trasa będzie dodatkowo zmodyfikowana. Na stoku pod Żerkowską wieżą kierunek jazdy będzie inny niż podczas przeprowadzonego w ubiegłym roku Pucharu Polski. Zmiana ta naturalnie powoduje iż szutrowy podjazd będzie trudnym technicznie zjazdem. Na jego zakończeniu zbudowane zostaną dwa kamienne uskoki i rampa do szybkiego pokonania zakrętu.

Modyfikacji ulegnie także część żwirowiska obok stoku, gdzie powstanie trawers z dwoma lub trzema stromymi zjazdami oraz bardzo ciasny przejazd z kilkoma zakrętami dochodzącymi do 120 stopni obrotu. - Zmian na trasie będzie jeszcze wiele, ale nie chcę przedwcześnie "straszyć" uczestników. Na pewno każdy da sobie z naszą trasą radę. Kwestia tylko w jakim czasie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii na pewno będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami technicznymi i doskonałą kondycją. Dla widzów natomiast będzie ona bardzo widowiskowa - podsumował dyrektor sportowy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Daniel Kurpisz.

Cieszy informacja płynąca od Sztabu Nadleśnictwa Jarocin, który wyraził zgodę na stałe "nadrzewne" oznaczenie trasy, która od maja zostanie udostępniona uczestnikom Mistrzostw w celach treningowych.

Paula Gorycka dokonała rekonesansu na trasie Mistrzostw Polski MTB 2013. Fot. Szymon Gruchalski/Imagination Studio Paula Gorycka dokonała rekonesansu na trasie Mistrzostw Polski MTB 2013. Fot. Szymon Gruchalski/Imagination Studio

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×