Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolarski mistrz zaprasza na zimowe zawody MTB

Zamiast siedzieć w domu, warto ostatnią lutową niedzielę spędzić na świeżym powietrzu. Zachęca do tego Cezary Zamana, triumfator Tour de Pologne, organizując w Długosiodle zimowy maraton MTB.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Gorce Champion MTB Materiały prasowe / Gorce Champion MTB

To już tradycja, że z końcem lutego do Długosiodła zjeżdżają się setki kolarzy z całej Polski. Wypoczęci po długiej i przymusowej przerwie, z wielką ochotą stawiają się na starcie Długosiodło Northtec MTB Zimą, rywalizując na dystansach wytyczonych przez Cezarego Zamanę. Ścigają się wszyscy: mężczyźni i kobiety, doświadczeni i początkujący, dzieci i dorośli.

Maja Włoszczowska trzecia na MŚ w maratonie, Annika Langvad zwyciężyła >>

Sportowe emocje

- Od lat przekonuję, że maratony MTB są wyzwaniem, z którym warto się zmierzyć bez względu na wiek czy kolarski staż. Wystarczy tylko silna wola i determinacja -przekonuje kolarski mistrz Polski, który i tym razem przygotował trzy warianty trasy. Najkrótszy dystans to Hobby (7 kilometrów) i pojadą na nim najmłodsi. Z myślą o kobietach oraz o początkujących powstał dystans Fit (21 kilometrów), a najbardziej wprawieni zmierzą się z dystansem 1/2 Pro (40 kilometrów).

- Poszczególne trasy różnią się poziomem trudności, ale na żadnej nie braknie niespodzianek czy przeszkód, które wyzwolą w zawodnikach sportowe emocje i każą utrzymać skupienie przez cały maraton - zapewnia Cezary Zamana, który osobiście zaplanował i przejechał każdy dystans. Biorąc pod uwagę imponujący dorobek tego byłego zawodnika przy organizacji sportowych imprez, można być pewnym, że startujących w Długosiodle czeka dobra zabawa.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Spięcia z Adamem Małyszem? Rafał Marton miał na nie sposób

Jest o co walczyć

Czekają też cenne nagrody, które dodatkowo zagrzewają do szybkiego kręcenia pedałami. Zdobyć będzie można dwuosobowy voucher na weekendowy pobyt w luksusowym hotelu Narvil Conference & Spa. Zawodnicy reprezentujący powiat wyszkowski mają z kolei szansę zdobyć stylowy rower trekkingowy, ufundowany przez Bank Spółdzielczy. Rywalizować oni będą w osobnej kategorii na „Najlepszego mieszkańca powiatu wyszkowskiego”. Nagrody przygotowano także dla dzieci z powiatu wyszkowskiego: 3 młodych szczęśliwców otrzyma vouchery o wartości 200 złotych na zakupy w sklepie rowerowym SportAtelier.

Trójka najszybszych zawodników z dystansu 1/2 Pro w kategorii Open zostanie wyróżniona finansowymi nagrodami. Firma Profil Wojciech Sobociński ufundowała 500 zł dla zwycięzcy oraz odpowiednio 300 i 200 zł dla kolarzy z drugiego i trzeciego miejsca.

Polska firma Northtec przygotowała dwa rowery MTB, które powędrują do dwójki szczęśliwców, mających na swoim koncie przejechane wszystkie trzy zimowe maratony organizowane w tym roku przez Cezarego Zamanę. Na szyjach wszystkich, którzy zaliczyli maratony w Jabłonnie, Mrozach i właśnie w Długosiodle, zawisną też pamiątkowe medale o szczególnie ciekawym, wyróżniającym się projekcie.

Warunki prima sort

Na zawody w Długosiodle bez obaw można zabrać dzieci. Te starsze mogą ruszyć na wspomniany już dystans Hobby, a te całkiem małe będą mogły spędzić czas w dziecięcej strefie zabaw zorganizowane w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki (ul. Mickiewicza 12). Tam też będzie mieścić się biuro zawodów, tam też podawane będą regeneracyjne posiłki, kawa i herbata. - Trudne warunki mogą panować tylko na trasie. Po przyjeździe z lasu zawodnicy muszą mieć zapewniony jak najwyższy komfort. To jeden z moich absolutnych priorytetów -przekonuje Cezary Zamana.

Wielkie przeżycie Mai Włoszczowskiej. Kolarka w samolocie akrobacyjnym >>

Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Długosiodło, a partnerem - Nadleśnictwo Wyszków. Sam maraton jest ostatnim, trzecim przystankiem cyklu Northtec MTB Zimą, którego tytularnym sponsorem jest firma Northtec.

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – DŁUGOSIODŁO 24 LUTEGO

8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
10.00 - start dystansu Hobby
10.45 - wejście zawodników w sektory na dystansie 1/2 Pro i Fit
11.00 - start maratonu, dystanse 1/2 Pro i Fit
12.15 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
12.30 - wręczenie medali pamiątkowych za przejechane trzy maratonu w cyklu na dystansie Hobby
12.45 - dekoracja generalna cyklu na dystansie Hobby,
13.00 - dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
13.30 - dekoracja etapowa dystansu 1/2 Pro i klasyfikacji mieszkańców
14.00 - wręczenie medali pamiątkowych za przejechane trzy maratony w cyklu na dystansach Fit i 1/2 Pro
14.30 - dekoracja generalna cyklu dystansu Fit
14.50 - dekoracja generalna klasyfikacji rodzinnej
15.00 - dekoracja generalna dystansu 1/2 Pro
15.20 - dekoracja generalna klasyfikacji rodzinnej

Czy weźmiesz udział w Długosiodło Northtec MTB Zimą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×