Kto chorążym Polaków na igrzyskach? "Będzie to zaskoczenie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Radosław Piesiewicz
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Radosław Piesiewicz
zdjęcie autora artykułu

Kto będzie chorążym polskiej kadry na igrzyskach w Paryżu? Jest sensacyjny kandydat. - Chciałbym, aby każdy był traktowany wyjątkowo przez PKOl. Zrobię wszystko, aby tak było - mówi dla sport.tvp.pl Radosław Piesiewicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Już 26 lipca czyli za niewiele ponad trzy miesiące rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-Czerwoni powalczą o poprawienie wyniku z igrzysk w Tokio. W stolicy Japonii nasza reprezentacja zdobyła 14 medali, co było najlepszym wynikiem naszej kadry.

Niezwykle symboliczna zawsze jest postać chorążego, który niesie flagę na ceremonii otwarcia. Kto będzie nim w Paryżu? Na ten temat wypowiedział się prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

- Myślę, że jak już będzie znana cała reprezentacja, to wtedy ogłoszony będzie chorąży. Na pewno będzie to zaskoczenie. Polskiego chorążego poznamy w lipcu - mówi prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

Ostatnio pojawiły się plotki, że flagę na ceremonii otwarcia będzie nieść Iga Świątek. Na ile to możliwe?

- Wielu polskich sportowców jest ogromną marką. Każdy, kto jedzie na igrzyska, jest wielkim wygranym. Chciałbym, aby każdy był traktowany wyjątkowo przez PKOl. Zrobię wszystko, aby tak było - tłumaczy działacz.

Trzeba pamiętać o klątwie chorążego, która krąży nad naszą reprezentacją. Ostatnią osobą, która niosła flagę na ceremonii otwarcia, a później na tych samych igrzyskach zdobyła medal, był Waldemar Legień w 1992 roku. Od tego czasu nawet tacy wielcy sportowcy jak Agnieszka Radwańska, Karol Bielecki czy Maja Włoszczowska nie byli w stanie przełamać złej passy.

Czytaj więcej: Medalistka olimpijska nie ma wątpliwości ws. strojów dla Polaków na IO

Źródło artykułu: WP SportoweFakty