Tokio 2020. "Większości sportowców spadł kamień z serca". Maja Włoszczowska o przełożeniu igrzysk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maciej Gillert/Gallo Images / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska
Getty Images / Maciej Gillert/Gallo Images / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska
zdjęcie autora artykułu

- Absolutnie zgadzam się z tą decyzją. Wydaje mi się, że większości sportowców spadł kamień z serca - mówi o przełożeniu igrzysk w Tokio na 2021 rok Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka IO w kolarstwie górskim.

We wtorek przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach poinformował, że zaplanowane na lipiec i sierpień tego roku igrzyska nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Przełożono je na rok 2021. Mają zostać przeprowadzone nie później, niż latem, jednak konkretnego terminu na razie nie ustalono.

- Absolutnie zgadzam się z tą decyzją. Od kilku dni było raczej pewne, że igrzyska zostaną przesunięte. Presja ze strony komitetów olimpijskich była na tyle duża, że MKOl nie mógł się dłużej wstrzymywać  - mówi nam Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu (2008) i Rio de Janeiro (2016).

- Wydaje mi się, że większości sportowców spadł kamień z serca. Próby trzymania się na siłę pierwotnego terminu wywołały w naszym środowisku dużo stresu, niepotrzebnej presji i zamieszania - dodaje utytułowana zawodniczka grupy Kross Racing Team.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Przełożenie igrzysk o rok to według mnie decyzja słuszna, jest popierana przez zdecydowaną większość krajowych komitetów oraz samych sportowców. Cieszymy się z tego postanowienia, choć na razie nie ma jeszcze konkretów, co nie pozwala układać planów na kolejne miesiące. Zresztą dopóki trwa stan epidemii, to planowanie i tak jest niemożliwe - tłumaczy kolarka z Jeleniej Góry.

- Teraz pozostaje nam tylko obserwować rozwój sytuacji i liczyć na to, że uda się opanować epidemię. Czekamy też na wyznaczenie nowego terminu igrzysk, bo od niego zależą kalendarze startowe i kwalifikacje olimpijskie w poszczególnych dyscyplinach - kończy Włoszczowska rozmowę z WP SportoweFakty.

Czytaj także: Tokio 2020. Vital Heynen komentuje przełożenie igrzysk na przyszły rok. "Dostosujemy się" Igrzyska olimpijskie. Witold Bańka skomentował decyzję o przełożeniu IO

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok to słuszna decyzja?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
platonos
25.03.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Za to Majewskiemu spadła szczęka . Jeszcze wczoraj nie wyobrażał sobie tego.  
avatar
pawka
24.03.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Teraz już na Świecie do przełożenia pozostały tylko nasze wybory prezydenckie. Ale tu takich mądrych nie ma.