Jest kolejny medal dla Polski! Wielka niespodzianka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Urszula Łoś
Getty Images / Na zdjęciu: Urszula Łoś
zdjęcie autora artykułu

Jest czwarty medal dla reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Niespodziankę w Keirinie sprawiła Urszula Łoś, która dotarła do mety na drugim miejscu.

W tym artykule dowiesz się o:

W trwających ME w kolarstwie torowym Polska zdobyła do tej pory trzy brązowe medale - w sprincie drużynowym kobiet, a także w wyścigu na 10 km (Nikola Wielowska) oraz w Omnium (Daria Pikulik).

We wtorek w finale konkurencji Keirin (rodzaj sprintu, w którym zawodnicy najpierw jadą za pilotem) brała udział Urszula Łoś. Polka nie była wymieniana w gronie faworytek do medalu.

Mimo to od początku potrafiła utrzymać się w czołówce. Odparła przy okazji atak Belgijki Nicky Degrendele.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

Na ostatnim okrążeniu Urszula Łoś zaatakowała jeszcze i zdołała wyprzedzić reprezentantkę Ukrainy Ołenę Starikową, zostając tym samym wicemistrzynią Europy. Łoś przegrała jedynie z Lei Sophie Fredrich. Odnotujmy, że na 8. miejscu sklasyfikowana została Marlena Karwacka.

Niedługo później do rywalizacji przystąpił Rafał Sarnecki, jemu jednak nie udało się skopiować wyczynu Łoś. Zajął piąte miejsce.

Czytaj także:Ministerstwo sportu żąda wyjaśnień. Chodzi o spore pieniądze z budżetu państwaDaria Pikulik brązową medalistką mistrzostw Europy

Źródło artykułu: