MŚ w kolarstwie torowym: Polacy tuż za podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/ALEJANDRO ERNESTO / Elia Viviani to mistrz olimpijski z 2016 roku w kolarstwie torowym

Polscy kolarze torowi zajęli czwarte miejsce w sprincie drużynowym na mistrzostwach świata w Hongkongu. Złoto zdobyli Nowozelandczycy.

Biało-Czerwoni rywalizację na MŚ zaczęli od czwartego miejsca w kwalifikacjach (43.419 sekundy). Później w pierwszej rundzie nasi kolarze pokonali Chińczyków (43.834) i zakwalifikowali się do rywalizacji o brąz. Tam Polacy pojechali dobrze (43.698), ale minimalnie przegrali z Francuzami (43.536).

Nasz zespół na MŚ wystąpił w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel.

Złoto zdobyli Nowozelandczycy (44.049), którzy zdecydowanie pokonali Holendrów (44.382). Co ciekawe, obaj finaliści w decydującym starcie uzyskali gorsze czasy od Polaków i Francuzów.

W czwartek na MŚ w Hongkongu odbędą się finały męskiego biegu pościgowego, scratchu i kerinu. Panie o medale powalczą jedynie w biegu pościgowym. Początek sesji finałowej o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Czy Polska zdobędzie medal na MŚ w Hongkongu?